Reklama

Co adwokat powinien zachować w tajemnicy, a czym należałoby się pochwalić? - Orły Prawa

Opublikowano:
Autor:

Co adwokat powinien zachować w tajemnicy, a czym należałoby się pochwalić? - Orły Prawa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczerość w relacji pomiędzy klientem a jego adwokatem, to podstawa przygotowania skutecznej obrony i udzielenia rzetelnych porad prawnych. Od początku tej współpracy chcemy czuć, że trafiliśmy w dobre ręce. Z tego powodu, dobrze wiedzieć jakiej skali dyskrecji możemy od adwokata oczekiwać. Są też kwestie, w których każdy radca prawny powinien mieć otwarte stanowisko.

Szczerość w relacji pomiędzy klientem a jego adwokatem, to podstawa przygotowania skutecznej obrony i udzielenia rzetelnych porad prawnych. Od początku tej współpracy chcemy czuć, że trafiliśmy w dobre ręce. Z tego powodu, dobrze wiedzieć jakiej skali dyskrecji możemy od adwokata oczekiwać. Są też kwestie, w których każdy radca prawny powinien mieć otwarte stanowisko.

Prawo gwarantuje poufność

Polskie prawodawstwo jasno określa w jakim stopniu praktyków prawa obowiązuje dyskrecja. Z Kodeksu Etyki Adwokackiej (paragraf 19) jasno wynika, że obowiązkiem adwokata jest utrzymać w tajemnicy, a nawet zabezpieczyć przed ujawnieniem wszystko, o czym dowiedział się w związku z wykonywaniem swoich zawodowych obowiązków. Daje to jasność, że kancelarii adwokackiej z Gdyni czy Krakowa nie może opuścić ani jedna informacja dotycząca jej klientów, która padła podczas spotkań lub czynności związanych z obróbką akt. Ochronie podlega w tym wypadku każdy rodzaj informacji: w notatkach, na nośnikach cyfrowych, dokumentach itp. Zapis ten dotyczy wszystkich pracowników kancelarii adwokackiej.

Czym adwokat może się pochwalić?

Adwokaci oraz radcowie prawni nie powinny nigdy ukrywać otrzymania tytułu laureata Orłów Prawa. Jest to wyróżnienie, które bardzo trudno zdobyć, a utrzymanie swojej pozycji w rankingu przez kilka edycji to już zadanie dla bardzo wytrwałych. Co roku Orły Prawa wybierane są we wszystkich miastach Polski, od Gdańska aż po Kraków. Najlepsi fachowcy muszą wykazać się ponadprzeciętnymi wynikami na portalach typu Zumi, Google Maps, Panorama Firm, pkt, czy Facebook. W serwisach codziennie dodawane są setki tysięcy ocen dla profesjonalistów w branży, nie jest więc łatwo otrzymać same pozytywne noty. O przyznaniu tytułu laureata decyduje średnia z wymienionych głosów. Ten, któremu uda się uzyskać nie mniej niż 8 z 10 możliwych punktów, zostaje wpisany na listę najlepszych w mieście prowadzenia własnej praktyki. Dodatkowo, trójka najlepszych notariuszy, adwokatów lub radców prawnych w danej miejscowości, wyróżniana jest pozycją na samej górze zestawienia, by każdy kto nań zajrzy od razu wiedział kto tu rządzi!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE