Reklama

Ciężka choroba 15-letniej płocczanki. Pomóżmy

Opublikowano:
Autor:

Ciężka choroba 15-letniej płocczanki. Pomóżmy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Julia ma 15 lat. Zbieżność chorób, na które cierpi, powoduje że nawet rehabilitacja jest utrudniona, gdyż każdy ucisk skóry Julii powoduje jej pękanie. Chcą wesprzeć zarówno ją, jak i jej najbliższych, licząc na wielkie serca płocczan.

Julia ma 15 lat. Zbieżność chorób, na które cierpi, powoduje że nawet rehabilitacja jest utrudniona, gdyż każdy ucisk skóry Julii powoduje jej pękanie. Chcą wesprzeć zarówno ją, jak i jej najbliższych, licząc na wielkie serca płocczan.

W niedzielę. 10 grudnia w Galerii Wisła odbędzie się akcja charytatywna na rzecz 15-letniej Julii Pietrzak. Płocczanka cierpi na mózgowe porażenie dziecięce oraz rybią łuskę pęcherzową. Rodziny nie stać na pokrycie kosztów pełnej rehabilitacji, stąd ta inicjatywa. Zbiórka ma na celu uzbierania funduszy na leczenie, rehabilitację i sprzęt medyczny dla 15-latki.

- Zbieżność tych chorób w czasie powoduje, że rehabilitacja jest utrudniona, gdyż każdy ucisk skóry Julii powoduje jej pękanie – tłumaczy Jacek Strzeszewski. - Z drugiej strony nie należy zapominać, że wraz z dojrzewaniem dziecka rozwija się również jego układ nerwowy, który potrzebuje stałej stymulacji. Dlatego bardzo ważna w tej terapii jest kompleksowość prowadzonych działań, aby obejmowały wszystkie sfery, z którymi dziecko ma problem.

Wolontariusze będą kwestować w galerii od godz. 11.00. Niektóre twarze pewnie bez trudu rozpoznamy. O godz. 17.00 rozpocznie się licytacja zebranych fantów: koszulek, piłek z autografami, strojów piłkarskich, obrazów. Poprowadzi ją, jak przy wcześniejszych akcjach charytatywnych, prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski. Przedsiębiorstwo Gospodarowania odpadami w Płocku Sp. z o. o. przekazało na licytację pełnowymiarowe rowery wykonane z surowców wtórnych i naturalnych złożone w konkursie pn. "EKO-ROWER" oraz prace plastyczne wykonane w ramach konkursu "Segregujesz Świat Ratujesz", które będą sprzedawane w loterii fantowej. Konkursy organizowane przez PGO zostały współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Wzięło w nich udział ponad 400 uczniów z placówek oświatowych z terenu powiatu płockiego oraz miasta Płocka.

Zadbano również o część artystyczną. Dla klientów galerii oraz dla wszystkich osób, które zechcą wesprzeć akcję, zaśpiewa Patrycja Malinowska i Ada Stanuszkiewicz.

Organizatorem akcji jest Płockie Centrum Inicjatyw Społecznych we współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarowania Odpadami w Płocku.

Fot. Koszulki przeznaczone na licytację / Jacek Strzeszewski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE