Reklama

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wrócił z kolejną prestiżową nagrodą!

Opublikowano:
Autor:

Chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses wrócił z kolejną prestiżową nagrodą! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocki chór katedralny zdobył nagrodę czempiona w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnego w Singapurze. W festiwalu uczestniczyły 64 chóry z 12 krajów. Płoccy chórzyści byli jedynymi reprezentantami Europy i Polski.

Płocki chór katedralny zdobył nagrodę czempiona w Międzynarodowym Festiwalu Chóralnego w Singapurze. W festiwalu uczestniczyły 64 chóry z 12 krajów. Płoccy chórzyści byli jedynymi reprezentantami Europy i Polski. 

Jak podaje Diecezja Płocka, w konkursie zaśpiewała najstarsza grupa chóru, która wróciła do miasta z prestiżową nagrodą czempiona, czyli została uznana za muzycznego lidera festiwalu. Ponadto chór zdobył też dwa złote oraz jeden srebrny medal.

Anna Bramska, współzałożycielka i dyrygentka płockiego chóru katedralnego Pueri et Puellae Cantores Plocenses podkreśla, że na sukces zespołu wpływa fakt, iż podczas koncertów na festiwalach budują wspólnotę, współpracują ze sobą, tworząc jedną społeczność. Jego członkowie nie rywalizują między sobą, ale współpracują i pomagają sobie nawzajem.

- Występ na festiwalu, to ogromna praca. Pamiętajmy, że w chórze śpiewa około 140 osób. Na każdy konkurs jedzie inna grupa, określone głosy. Sukces zależy od tego, na ile chórzyści są zgrani i na ile czują się jedną wspólnotą – komentuje zwycięstwo Anna Bramska.

W tym roku, mający za sobą już wiele tras koncertowych i prestiżowych nagród,  Płocki Chór Katedralny Pueri et Puellae Cantores Plocenses, obchodzi 20-lecie działalności. I tę rocznicę może świętować z wielką dumą. Każdego roku przywozi bowiem medale z całego świata m.in. z Chin, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych. Wystąpił m.in. przed papieżem Janem Pawłem II i na wzgórzu Kahlenberg w Austrii – w miejscu Odsieczy Wiedeńskiej.

Chór wydał również swoje płyty. Zapewnia oprawę muzyczną podczas ważnych celebracji liturgicznych w płockiej bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Aktualnie chór liczy około 140 osób. Od początku prowadzą go Anna i Wiktor Bramscy. Aktualnie trwają nagrania do jubileuszowego teledysku, którego reżyserem jest Tadeusz Bystram.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE