Reklama

Cheerleaderki, karate i pierwsza pomoc

Opublikowano:
Autor:

Cheerleaderki, karate i pierwsza pomoc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizowane w Płocku Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Mazowsza Cheerleaders w tym roku połączone zostaną z warsztatami karate, udzielania pierwszej pomocy i recyklingu. Wszystko to złoży się na Dzień Lokalnych Inicjatyw Społecznych „Płockie Inspiracje”.

Organizowane w Płocku Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Mazowsza Cheerleaders w tym roku połączone zostaną z warsztatami karate, udzielania pierwszej pomocy i recyklingu. Wszystko to złoży się na Dzień Lokalnych Inicjatyw Społecznych „Płockie Inspiracje”.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Tańca Impresja organizuje tę imprezę w sobotę 11 maja na terenie Centrum Sportowo-Rekreacyjnego Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica. Założeniem tego przedsięwzięcia jest zaprezentowanie osiągnięć działających na terenie Płocka i okolicy organizacji pozarządowych.
Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Cheerleaders zostaną rozegrane w dwóch dywizjach – pom dance i cheer dance z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Do rywalizacji stanie aż 350 osób z Gdańska, Gdyni, Wałcza, Warszawy, Mszczonowa, Knurowa, Garwolina, Olsztyna, Łochowa, Chorzowa i Płocka. Chętnych było dużo więcej, ale ze względów czasowych organizatorzy byli zmuszeni do ograniczenia listy startujących. Decydowała więc kolejność zgłoszeń. Impresja, które jest gospodarzem i organizatorem zawodów, będzie jednocześnie jednym z ich faworytów.

Pokazy eliminacyjne rozpoczną się o 10 i powinny potrwać do 12.30. Na 13.30 przewidziana jest oficjalna ceremonia otwarcia Mistrzostw. O 14 rozpoczną się finały, które potrwają (wraz z rozdaniem nagród) do 17.

Podczas warsztatów recyklingu dzieci i młodzież przygotowywać będą zabawki i biżuterię „z odzysku”. Po zakończeniu warsztatów każdy z ich uczestników będzie mógł zabrać do domu przedmioty własnej „produkcji” a także drobiazgi wykonane przez Fundację Portal Fm – Pomagamy Dzieciom.

W przerwie zawodów cheerleaderek odbędą się warsztaty karate tradycyjnego, które poprowadzą na hali głównej członkowie obecni wicemimistrzowie Świata, członkowie Akademii Karate Tradycyjnego w Płocku. W planach są również pokazy karate w wykonaniu mistrzów i ich podopiecznych.

Naukę udzielania pierwszej pomocy poprowadzi Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Płocku. Każdy chętny będzie mógł nauczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak wygląda prawidłowo przeprowadzona resuscytacja. Nie zabraknie przy tym śpiewów i zabawy proponowanych przez wolontariuszy.

Dzień Lokalnych Inicjatyw Społecznych” Płockie Inspiracje” został uznany za najlepszy projekt utworzony podczas szkolenia „Od Projektu do Efektu” organizowanego przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Fundacja dofinansowała projekt kwotą 20 tysięcy złotych. Fundatorami są PKN Orlen, Urząd Miasta Płocka oraz Basell Orlen Polyolefis. Partnerami są Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica Chirurgicum, Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders i Miejski Ogród Zoologiczny w Płocku. Patronem medialnym jest Portal Płock.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE