Reklama

Chcecie obejrzeć Płock z lotu ptaka? Ta impreza jest dla Was

Opublikowano:
Autor:

Chcecie obejrzeć Płock z lotu ptaka? Ta impreza jest dla Was - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To nie lada gratka dla wszystkich fanów awiacji i amatorów latania. Wielkimi krokami zbliża się dzień otwarty Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, podczas którego będzie można obejrzeć sprzęt, porozmawiać z naszymi mistrzami świata czy przelecieć się nad miastem.

To nie lada gratka dla wszystkich fanów awiacji i amatorów latania. Wielkimi krokami zbliża się dzień otwarty Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, podczas którego będzie można obejrzeć sprzęt, porozmawiać z naszymi mistrzami świata czy przelecieć się nad miastem. 

Loty pod chmurami, podniebne akrobacje, a na ziemi wystawiona do oglądania flota Aeroklubu, latające modele RC i darmowe atrakcje dla dzieci. W niedzielę, 8 lipca, na mieszkańców Płocka czekają niecodzienne, podniebne atrakcje. Na płockim lotnisku odbędzie się Dzień Otwarty, na który Aeroklub Ziemi Mazowieckiej zaprasza nie tylko pasjonatów lotnictwa, ale całe rodziny z dziećmi.

Na płycie lotniska zostaną zaprezentowane samoloty, szybowce, motolotnie oraz motoparalotnie, które zwykle można oglądać pod płockimi chmurami. Swoje latające maszyny przedstawi także sekcja modelarska Aeroklubu, która zorganizuje kilka pokazów możliwości dużych modeli RC. Jedną z atrakcji będzie także stanowisko spadochronowe Polskiego Związku Spadochroniarzy, na którym zainteresowani będą mogli przymierzyć spadochron oraz obejrzeć pokaz jego składania.

Miłośnicy latania będą mogli zapoznać się z wystawionym sprzętem, porozmawiać z instruktorami i pilotami. Każdy z odwiedzających będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia w samolocie lub szybowcu i porozmawiania z obecnymi na imprezie Mistrzami Świata - Wojtkiem Bógdałem (motoparalotnia) i Wojciechem Krzywińskim (modele kosmiczne). Osoby powyżej 16 roku życia, marzące o poważnej przygodzie z lataniem, będą mogły również zapisać się na kurs szkoleniowy do licencji pilota lub odbyć krótki lot zapoznawczy nad miastem. Płock z lotu ptaka będzie można obejrzeć z miejsca pasażera w samolocie, szybowcu, motolotni lub motoparalotni.

Głównymi atrakcjami Dnia Otwartego AZM będą pokazy akrobacji samolotowej, skoki spadochronowe w wykonaniu grupy SkyMagic oraz pokazy akrobacji motoparalotniowej w wykonaniu aktualnego mistrza świata. Na ziemi amatorzy mocnych wrażeń będą mogli spróbować swoich sił na strzelnicy pneumatycznej przygotowanej przez Stowarzyszenie Wiarus oraz zapoznać się z ofertą Szkoły Mundurowej Feniks. Dodatkowo Stowarzyszenie Rozwoju Strzelectwa i Kultywowania Polskiej Tradycji Historycznej w Płocku zaprezentuje kilka typów broni strzeleckiej. Na dzieci będą czekać darmowe atrakcje takie jak zamki do skakania i zabawy z animatorką. Nie lada gratką dla małych pasjonatów motoryzacji będzie z pewnością nowoczesna karetka firmy Triomed udostępniona do oglądania od środka, z możliwością uruchomienia jej sygnalizacji świetlnej.

Na lotnisku zostanie także zorganizowana strefa gastronomiczna. W przypadku nieodpowiedniej pogody impreza odbędzie się tydzień później czyli 15 lipca. Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej serdecznie zaprasza wszystkich miłośników latania na płockie lotnisko już 8 lipca w godz. 11:00-18.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE