Reklama

Chcecie laboratorium? Decydujcie w ankiecie

Opublikowano:
Autor:

Chcecie laboratorium? Decydujcie w ankiecie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedawno wspólnie głosowaliśmy w sieci na rzecz Książnicy Płockiej. Zmobilizowaliśmy siły i biblioteka dostała pieniądze na częściowy remont we wnętrzu gmachu przy Kościuszki. Tym razem chodzi o płocką filię Politechniki. Przy skutecznej motywacji istnieje szansa na powstanie przy Jachowicza laboratorium badawczego.

Niedawno wspólnie głosowaliśmy w sieci na rzecz Książnicy Płockiej. Zmobilizowaliśmy siły i biblioteka dostała pieniądze na częściowy remont we wnętrzu gmachu przy Kościuszki. Tym razem chodzi o płocką filię Politechniki. Przy skutecznej motywacji istnieje szansa na powstanie przy Jachowicza laboratorium badawczego.

Uczelnia złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Utworzenie Laboratorium Badawczego Innowacyjnych Technologii i Materiałów w Płocku”.

Za tą poważnie brzmiącą nazwą kryje się pomysł na stworzenie specjalistycznego laboratorium, które podniosłoby poziom kształcenia, dodało więcej prestiżu płockiej uczelni wyższej i zagwarantowało świetne miejsce, w którym rodziłyby się interesujące pomysły. Takie laboratoryjne gniazdo dla żaków to również szansa dla zwiększenia konkurencyjności rynkowej dla płockich firm. W końcu dobre projekty warto przenosić na praktyczny grunt, a już szczególnie w perspektywie, kiedy stawia się na innowacyjność, jako jeden z nadrzędnych wyznaczników pozyskania dofinansowania z Unii Europejskiej. Laboratorium może być asem w rękawie przy odpowiednim wykorzystaniu.

Jeśli się uda, to za pozyskane środki płocka Politechnika zamierza przeprowadzić dalszą modernizację gmachu przy Jachowicza 2, aby możliwie jak najlepiej unowocześnić ofertę badawczą. Zanim jednak tak się stanie, marszałek musi przyklepać dla nas odpowiednią pulę środków. W tym miejscu zaczyna się nasza rola, aby wypełnić przygotowaną ankietę i odesłać na adres: (lub listownie na adres Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Al. Solidarności 61, 03-402 Warszawa).

Ankieta stanowi formę konsultacji społecznych w ramach aktualizacji tzw. listy rezerwowej nim zapadną decyzje co dalej z projektami, które warto by jeszcze na niej umieścić (chodzi jednak o perspektywę na lata 2007-2013, z tej samej puli być może otrzymamy fundusze na Dobrzyńską i Traktową).

W ankiecie określamy dlaczego akurat w Płocku powinno powstać takie laboratorium. Powodów może być sporo: pobudzenie zainteresowania wśród młodych ludzi nowoczesnymi technologiami, szybszy przepływ nowych technologii między uczelnią i firmami z regionu, ale naturalnie możemy wskazywać na zupełnie inne powody, jakie przyjdą nam do głowy. Koszty tego projektu to blisko 1 mln 285 tys. zł.

Ankieta do pobrania ze strony UMP.

Wizualizacja - :Politechnika Warszawska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE