Reklama

Reklama

Chcecie kolektory słoneczne na dachu? Wypowiedzcie się

Opublikowano: czw, 24 lis 2016 06:03
Autor:

Chcecie kolektory słoneczne na dachu? Wypowiedzcie się - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Widok kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych staje się coraz częstszy. A gdyby tak zainstalować taki panel na domku jednorodzinnym? Ratusz chce dowiedzieć się, czy płocczanie są chętni czerpać korzyści z energii słonecznej.

Reklama

Widok kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych staje się coraz częstszy. A gdyby tak zainstalować taki panel na domku jednorodzinnym? Ratusz chce dowiedzieć się, czy płocczanie są chętni czerpać korzyści z energii słonecznej.

Odnawialne źródła energii (OZE) to jeden z tych obszarów, który może się rozwijać z dofinansowaniem z Unii Europejskiej. Ratusz planuje projekt, którego celem jest umieszczenie takich mikroinstalacji (źródeł energii do 40 kW) na budynkach mieszkalnych. Zanim jednak przystąpi do realizacji zamierza porozmawiać na ten temat z mieszkańcami. Pierwszy krok to badanie rynku, czyli ilu mieszkańców czy wspólnot byłoby zainteresowanych propozycją urzędników.

W jaki sposób korzystać z dobrodziejstwa słońca lub wiatru przy produkcji energii, jakie płyną z tego korzyści ekonomiczne i ekologiczne, w jaki sposób racjonalnie wykorzystywać energię? Ogólna zasada jest taka, że po zainstalowaniu urządzenia wykorzystującego energię ze źródeł odnawialnych przyszli producenci energii (tzw. prosumenci) mają zaoszczędzić na rachunkach, natomiast nadwyżkę energii sprzedaje się tu do sieci. Temat OZE przybliży wykładowca ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w trakcie trzech spotkań. Oto harmonogram:

29 listopada 2016 – Zespół Szkół Budowlanych nr 1, ul. Mościckiego 4 – godz. 17.00

30 listopada 2016 – Gimnazjum nr 3, ul. Krakówka 4 – godz. 17.00

1 grudnia 2016 – Zespół Szkół nr 5, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 2a – godz. 17.00

Fot. Materiał przysłany przez UMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.