Reklama

Chcą pobić rekord sprzed 80 lat. Zasypmy ich prezentami

Opublikowano:
Autor:

Chcą pobić rekord sprzed 80 lat. Zasypmy ich prezentami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aż trudno uwierzyć, ale to już 80 lat! Przez osiem dekad płocczanie korzystają z biblioteki i czytelni przy ul. Kościuszki. Na początek ofiarowali na jej użytek 1872 książki. Co Wy na to, aby pomóc Książnicy Płockiej pobić tamten wynik?

Aż trudno uwierzyć, ale to już 80 lat! Przez osiem dekad płocczanie korzystają z biblioteki i czytelni przy ul. Kościuszki. Na początek ofiarowali na jej użytek 1872 książki. Co Wy na to, aby pomóc Książnicy Płockiej pobić tamten wynik? 

Książnica Płocka świętuje jubileusz, w tym roku mija równo 80 lat od jej powstania. Ale nie byłoby tego niesamowitego świata pełnego książek, w którym można buszować między regałami, gdyby nie miłość do zadrukowanych stron wydanych w miękkiej albo w twardej oprawie. Pełnych historii, jako odskoczni od codzienności. A czasem bierzemy taką książkę do autobusu i zanosimy się od śmiechu. Bo autora cechuje swobodny, lekki styl, bo książki ubarwiają nasze życie, bo sprawia przyjemność patrzenie na okładkę i wertowanie stron, które kryją przed nami inne punkty widzenia, zagadki kryminalne, ciekawostki o zwierzętach i historie podpatrzone z codziennego życia. Taka książka jawi się niczym pyszne ciastko w cukierni, którego smak poczujemy dopiero przy pierwszym czy drugim skosztowaniu.

Uroczyste otwarcie biblioteki i czytelni odbyło się 14 listopada 1937 roku. Adres posesji: Kościuszki 3. Od tego czasu do obecnej siedziby wstawiono komputery, dostawiono na półki nowe tytuły, ale nie zmienił się fakt, że płocczanie wciąż przynoszą i odnoszą kolejne tomy (czasem niemalże w gorączkowym pędzie, kiedy skończy się jedna część i zaraz chciałoby się rozpocząć następny). Po tych 80 latach pracownicy mają marzenie, aby zebrać kolejne 1872 tytuły, a może nawet jeszcze więcej. Liczą, że może znajdą się także sponsorzy, którzy zapewnią kolejne wartościowe tomy do zbiorów przeznaczonych do rąk czytelników. Akcja zakończy się 14 listopada 2017 roku niespodzianką. Na początek biblioteka pochwaliła się książkowymi prezentami od prezydenta Płocka.

Książki już możemy przynosić i chyba nikt nie będzie miał kłopotu, aby trafić do biblioteki. Pracownicy Książnicy Płockiej już zaskakiwali płocczan pomysłami, z pewnością świętowanie urodzin też okaże się równie nieszablonowe. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE