Reklama

Charytatywny bieg dla Zosi. Ruszaj gdzie chcesz, pomóż dziewczynce i zgarnij nagrody

Opublikowano:
Autor:

Charytatywny bieg dla Zosi. Ruszaj gdzie chcesz, pomóż dziewczynce i zgarnij nagrody - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zosia Paczwa, półroczna mieszkanka naszego powiatu potrzebuje pomocy w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1. Charytatywny bieg dla dziewczynki zorganizowała galeria Mazovia.

Zosia Paczwa, półroczna mieszkanka naszego powiatu potrzebuje pomocy w walce z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1. Charytatywny bieg dla dziewczynki zorganizowała galeria Mazovia. 

Nasza Zosia - tak mieszkańcy Płocka, ale i całej Polski mówią o dziewczynce, która walczy z wyjątkowo podstępną chorobą. SMA typu 1, zdążyło już wprowadzić spustoszenie w organizmie Zosi, która nie porusza nóżkami ani rączkami. Jedynym ratunkiem jest terapia genowa, której koszt jest ogromny- 9,5 miliona złotych. Tysiące ludzi dobrej woli zaangażowało się w pomoc tej malutkiej dziewczynce, organizowane są licytacje, bazarki i rożne wyzwania.

Galeria Mazovia również włączyła się w pomaganie. W weekend 1-2 sierpnia organizuje charytatywny bieg online „Piątka dla Zosi”. Wybór miejsca i godziny należy do nas, a jedyne co trzeba zrobić, to zarejestrować się w aplikacji Activy. Osoby chcące pomóc mają do pokonania dowolną 5-kilometrową trasę. Każdy uczestnik musi uiścić wpisowe w kwocie 10 złotych, które zostanie przekazane na rzecz Zosi. Zawodnicy otrzymają pakiet startowy oraz bawełnianą torbę, a pierwsze 300 osób dodatkowo zgarnie napój izotoniczny.

Galeria przygotowała również nagrody dla 13 najlepszych biegaczy, a są nimi karty podarunkowe do wykorzystania w Mazovii. Wartość nagrody będzie zależna od zajętego miejsca. Najszybsza osoba dostanie kartę o wartości 200 zł. Drugie miejsce to karta o wartości 150 zł, a trzecie 100 zł. Dodatkowe karty na 50 zł dostaną zawodnicy, którzy zajmą  5., 10., 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80. i 90. miejsce.

– Potrzebna jest pełna mobilizacja i działanie. Wierzę, że nasi klienci mają wielkie serca, a ich zaangażowanie pomoże Zosi. Tym bardziej że wielu z nich biega na co dzień. Już teraz zachęcam wszystkich do zapisów! – mówi Izabela Tucholska-Oleszczuk, Dyrektor Galerii Mazovia.

Dodatkowo na Instagramie można wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać karty podarunkowe o wartości 100 złotych. Jedyne co trzeba zrobić, to w dniach 1-2 sierpnia na Instagramie bądź Instagram Stories dodać treść zachęcającą znajomych do udziału w wyzwaniu. Materiał należy oznaczyć - @galeriamazovia oraz dodać hashtag - #biegnijzosia.

Do „Piątki dla Zosi” można dołączyć tutaj.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE