Reklama

Cała Polska od soboty w czerwonej strefie? Tak będzie rekomendował premier

Opublikowano:
Autor:

Cała Polska od soboty w czerwonej strefie? Tak będzie rekomendował premier  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polsatu zapowiedział, że rząd wprowadzi kolejne restrykcje. - Będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była czerwoną strefą - powiedział w "Gościu Wydarzeń" premier Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Polsatu zapowiedział, że rząd wprowadzi kolejne restrykcje. - Będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była czerwoną strefą - powiedział w "Gościu Wydarzeń" premier Morawiecki. 

Jak podawał premier, aktualnie w czerwonej strefie jest ok. 317 powiatów, w których mieszka 88% Polaków. Mateusz Morawiecki mówił, że "rozróżnianie stref powoli staje się bezprzedmiotowe". 

- Będę rekomendował, żeby od soboty cała Polska była czerwoną strefą - powiedział premier Morawiecki. 

Co to oznacza? Do tej pory Płock był w żółtej strefie. Jeśli restrykcje się nie zmienią, na dziś różnice odczujemy w sklepach (limit klientów - w sklepach do 100 metrów kwadratowych 5 osób na kasę, w większych 1 osoba na 15 metrów kwadratowych) i kościołach (1 wierny na 7 metrów kwadratowych, w żółtej strefie to 1 wierny na 4 metry kwadratowe). W strefie czerwonej obowiązuje też zakaz organizacji wesel

Ważną będzie też zmiana nauki - edukacja w szkołach wyższych i ponadpodstawowych w strefie czerwonej odbywa się zdalnie. 

W czwartek rząd ma jednak ogłosić kolejne restrykcje. Mają dotyczyć m.in. działalności barów i restauracji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE