Reklama

Były prezydent Polski przyjedzie do Płocka

Opublikowano:
Autor:

Były prezydent Polski przyjedzie do Płocka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Polityk, poseł, historyk, działacz opozycji demokratycznej w PRL, były minister obrony narodowej i marszałek sejmu VI kadencji, a także prezydent Polski w latach 2010 – 2015. W Płocku z wizytą zjawi się Bronisław Komorowski.

Polityk, poseł, historyk, działacz opozycji demokratycznej w PRL, były minister obrony narodowej i marszałek sejmu VI kadencji, a także prezydent Polski w latach 2010 – 2015. W Płocku z wizytą zjawi się Bronisław Komorowski.

Bronisław Komorowski objął urząd prezydencki tymczasowo po śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, następnie wygrał wybory w 2010 roku. Nie będzie to jego pierwsza wizyta w Płocku. Gościł w płockim Ratuszu i w Małachowiance, kiedy pełnił jeszcze funkcję prezydenta Polski. Było to jednak niedługo przed wyborami, w lutym 2015 roku. Wówczas zadano mu nawet pytanie, czy wizyta jest elementem kampanii wyborczej.

– Ludwik Krzywicki chyba nie prowadził kampanii wyborczej – zripostował niezrażony pytaniem Komorowski, co było nawiązaniem do jego podarunku dla przedstawicieli Towarzystwa Naukowego Płockiego, księgi pt. „Grodziska górno-litewskie" autorstwa Krzywickiego.

Ludwik Krzywicki studiował w Krakowie z pradziadkiem Komorowskiego, później prowadził na Litwie prace archiwalne w majątku Komorowskich.

[ZT]8875[/ZT]

[ZT]8874[/ZT]

Wcześniej, również jako prezydent, Bronisław Komorowski zjawił się w lutym 2012 roku. Towarzyszyła mu żona (odwiedziła Młodzieżowy Dom Kultury i Dom Darmstadt). Wspólnie z prezydentem Płocka zjedli obiad i podziwiali widok na płockie nabrzeże, zatrzymali się m.in. przy pomniku-ławeczce Jakuba Chojnackiego, posłuchali koncertu w Szkole Muzycznej.

[ZT]989[/ZT]

Komorowski stracił urząd w maju 2015 roku na rzecz urzędującego prezydenta, Andrzeja Dudy. W Płocku w obu wyborczych turach większe poparcie zdobył ówczesny kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość. Na Andrzeja Dudę zagłosowało w drugiej turze ponad 29 tysięcy mieszkańców Płocka (52,07 proc.). Na jego rywala postawiło ponad 26,8 tys. płocczan (47,93 proc.).

Spotkanie z Bronisławem Komorowskim w Płocku odbędzie się 16 października w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica (budynek C). Aby się na nim znaleźć, należy wcześniej wpisać się na listę uczestników, wysyłając SMS pod numer telefonu 516 995 161. W treści trzeba wpisać swoje imię i nazwisko. 

Spotkanie, które rozpocznie się o godz. 17.00 i może potrwać około dwóch godzin, organizuje stowarzyszenie Wolne Miasto Płock oraz Klub im. T. Mazowieckiego w Płocku.  

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE