Reklama

Były naczelny Playboya będzie w Płocku

Opublikowano:
Autor:

Były naczelny Playboya będzie w Płocku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Marcin Meller, były redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika „Playboy” będzie w czwartek 23 stycznia o 18 gościem Książnicy Płockiej.

Marcin Meller, były redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika „Playboy” będzie w czwartek 23 stycznia o 18 gościem Książnicy Płockiej.

Spotkanie ma być połączone z promocją książki „Między wariatami. Opowieści terenowo-przygodowe”. To zbiór felietonów oraz reportaży z podróży i przygód. Ale także opis dziennikarskiej pracy Marcina Mellera. Syn Stefana Mellera, byłego ambasadora RP we Francji i Rosji, podczas studiów historycznych na Uniwersytecie Warszawskim był działaczem Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Po otrzymaniu dyplomu potwierdzającego ukończenie UW związał się z mediami. Przez wiele lat był reporterem „Polityki”.

W 2003 roku został redaktorem naczelnym polskiej edycji „Playboya”. Pełnił tę funkcję do 2012 roku. Współpracował z tygodnikiem „Wprost”, obecnie pisze felietony do „Newsweeka”. Współpracuje też z TVN-em, prowadząc program telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry TVN” (najpierw w parze z Kingą Rusin, obecnie z Magdą Mołek). Jest gospodarzem autorskiego programu „Drugie śniadanie mistrzów” emitowanego na antenie TVN 24.


Czytelnicy, którzy mieli już okazję zetknięcia się z najnowszą książką Marcina Mellera, przyznają, że chłonie się ja niemalże jednym tchem. Jej atuty to cięty język, dobra riposta i mnóstwo anegdot. Nie bez znaczenia jest również nietuzinkowa osobowość autora.

A jak powstawała książka „Między wariatami”? Tego będzie można dowiedzieć się już w najbliższy czwartek podczas wieczornego spotkania w Książnicy Płockiej, które jest częścią projektu „Razem aktywnie i z kulturą”, organizowanego przez płocki oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Celem programu jest aktywizacja grup ze środowisk zagrożonych wykluczeniem poprzez udział w kulturze. Uczestnicy projektu brali już udział w wieczorach autorskich Andrzeja Stasiuka i Elżbiety Dzikowskiej i w wernisażu wystawy „Ubu według Themersonów”.


Fot. Archiwum organizatora

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE