Reklama

Było bezużyteczne boisko, jest schludny skwer [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Było bezużyteczne boisko, jest schludny skwer [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Duży betonowy plac w centrum osiedla zamienił się w przyjemny, schludny skwer z placem zabaw. Już za kilkanaście dni zostanie otwarty.

Duży betonowy plac w centrum osiedla zamienił się w przyjemny, schludny skwer z placem zabaw. Już za kilkanaście dni zostanie otwarty. 

Jeszcze rok temu pomiędzy blokami przy ul. Hermana było betonowe boisko, z którego tak naprawdę nikt nie korzystał. Powstał projekt i za nieco ponad 1,4 mln złotych udało się go przekształcić w schludny skwer z fontanną i 19 ławkami. Mieszkańcy mają miejsce do wypoczynku. 

- Jest to bardzo konkretny przykład, że w Płocku ważne są nie tylko duże prorozwojowe inwestycje, na które pozyskujemy dziesiątki milionów złotych z pieniędzy unijnych. Staramy się dbać i pamiętamy o takich przestrzeniach, które są w centrum miasta i  wymagają zaangażowania - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. 

Skwer nie został jeszcze oddany do użytku, na to trzeba będzie jeszcze poczekać kilka dni. Posadzono już ok. 600 roślin, ustawiono ławki, leżaki i trampolinę. Do mini placu zabaw zostanie dostawionych jeszcze kilka zabawek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE