Reklama

Reklama

Zmiany na dyrektorskich stanowiskach w płockich szkołach i przedszkolach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Portal Płock

Zmiany na dyrektorskich stanowiskach w płockich szkołach i przedszkolach - Zdjęcie główne

Liliana Tomaszewska - dyrektorka SP nr 23 | foto Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W 17 placówkach oświatowych odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów. W części z nich szefowie pozostają bez zmian. W innych zmienią się składy dyrekcji. Sprawdźcie gdzie.

Reklama

Nową dyrektorkę będzie miała Szkoła Podstawowa nr 16 (osiedle Tysiąclecia). Szefową została tu Eliza Ogorzała, która kilka lat temu pracowała jako dyrektorka w Gimnazjum nr 5 na Wielkiej Płycie. Po likwidacji tego typu placówek Ogorzała została wicedyrektorką w Szkole Podstawowej nr 3. G 5 zostało bowiem „wchłonięte” przez „trójkę”. Eliza Ogorzała w SP nr 16 zastąpi Annę Rosińską.

Od nowego roku szkolnego dyrektorski skład zmieni się również w Szkole Podstawowej nr 14 (osiedle Kochanowskiego). Dotychczasową szefową Grażynę Rutkowską zastąpi Agnieszka Zalech.

Zmiana, choć w tym przypadku już nieco formalna, nastąpi też w Szkole Podstawowej nr 15 (osiedle Góry). Tutaj zwierzchnikiem został Radosław Siłkowski, który do tej pory był „pełniącym obowiązki” dyrektora tej placówki. Przypomnijmy, że Siłkowski szefuje szkole w Górach od momentu gdy jego poprzedniczka – Agnieszka Harabasz – została dyrektorką wydziału edukacji w urzędzie miasta.

W pozostałych podstawówkach, w których w tym roku odbyły się dyrektorskie konkursy, przełożeni pozostają bez zmian. Oto oni:

SP nr 3 – Bożena Rulak

SP nr 5 – Elżbieta Tyszka

SP nr 13 – Wanda Cupta

SP nr 20 – Elżbieta Kusy

SP nr 23 – Liliana Tomaszewska (na zdjęciu)

Konkursy na dyrektorów placówek oświatowych odbyły się również w kilku miejskich przedszkolach. I tak z dniem 1 września nową szefową będzie miało Miejskie Przedszkole nr 5 na Międzytorzu. Dyrektorką została Jolanta Sobka. Wcześniej placówce szefowała Elżbieta Lewicka (była p.o. dyrektora).

Zmiana nastąpiła również w MP nr 33. Iwonę Kuklę-Kuklewicz od nowego roku szkolnego zastąpi Grażyna Sobczak.

W dwóch przedszkolach: nr 10 i nr 12 dyrektorkami zostały osoby, które od jakiegoś czasu już pełniły obowiązki dyrektora. W MP 10 to Barbara Terebus, a w MP 12 Ewa Lewandowska.

W pozostałych przedszkolach, w których odbyły się konkursy, składy dyrekcji pozostają bez zmian. Oto one:

MP nr 3 – Małgorzata Wiśniewska

MP nr 4 – Teresa Fijałkowska

MP nr 27 – Magorzata Bor

Konkursy zostały przeprowadzone również w dwóch szkołach średnich. W LO im. Stanisława Małachowskiego oraz w Zespole Szkół nr 5, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 8 i VII LO. W tym pierwszym przypadku dyrektorką – bez zmian – pozostaje Katarzyna Góralska. Natomiast w ZS nr 5 na dyrektorskie stanowisko została wybrana Magdalena Lewandowska, która do tej pory pełniła obowiązki dyrektora. Na tym stanowisku zastąpiła Małgorzatę Dąbrowską.

Wybrani w konkursach dyrektorzy będą pełnili tę funkcję przez pięć lat.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy