Reklama

Bus dla niepełnosprawnych trafił do podstawówki [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Bus dla niepełnosprawnych trafił do podstawówki [FOTO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie odebrali nowy bus dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Było uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego nabytku.

Uczniowie odebrali nowy bus dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Było uroczyste przekazanie i poświęcenie nowego nabytku.

Prezent dla szkoły osobiście dostarczył prezydent Andrzej Nowakowski. Uczniowie powitali włodarza z dużą radością, szczególnie jak z busa wystrzeliły w niebo kolorowe balony.  Auto kosztowało prawie 340 tys. złotych, z czego blisko 180 tys. złotych przekazano z budżetu miasta, pozostałą część z dofinansowania z PFRON-u. 

- To rzeczywiście dla mnie radosny moment, który skłania do refleksji - powiedział do zgromadzonych uczniów i nauczycieli prezydent Andrzej Nowakowski. - Kilka lat temu, kiedy wasza szkoła mieściła się jeszcze przy Kossobudzkiego, ówczesna pani dyrektor powiedziała mi: "Nam się marzy samochód dla uczniów". Rok później rzeczywiście fiat ducato stanął przed szkołą. Zapytałem wówczas: "Czy ma pani jeszcze jakieś marzenia?". "Tak, nowa szkoła"- odpowiedziała mi pani dyrektor. No i okazało się, że nowa szkoła marzeń jest. A jak już powstała, no cóż, okazało się, że brakuje jeszcze jednego samochodu..

I rzeczywiście, jak podkreślił prezydent, ten nowy samochód przy zaangażowaniu wielu osób może dzisiaj przyprowadzić, z czego jest ogromnie zadowolony. 

- To jest taka szkoła i taki samochód - mercedes! - dodał Nowakowski.

W następnej kolejności nowy nabytek został poświęcony...wraz z jego kierowcą, by, jak stwierdził ksiądz, "woził bezpiecznie dzieci"!

Samochód, który dziś zadomowił się na parkingu Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 to wyprodukowany w 2018 roku mercedes, mogący pomieścić 20 osób, przystosowany do przewozu dwóch osób na wózkach. Auto posiada w swoim wyposażeniu specjalny elektrycznie wysuwany próg ułatwiający wsiadanie i rampę najazdową do wprowadzania wózków. 

Warto nadmienić, że dwa lata temu miasto kupiło autobusy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1,  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2, Środowiskowego Domu Samopomocy. W planach na ten rok jest jeszcze zakup samochodu dla Domu Pomocy Społecznej Przyjaznych Serc. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE