Reklama

Budżet obywatelski:czemu to tak długo trwa?

Opublikowano:
Autor:

Budżet obywatelski:czemu to tak długo trwa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jutro odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu, który ze wszystkich projektów ma wybrać 10 najciekawszych, a tymczasem Ratusz wciąż nie przedstawił listy zweryfikowanych projektów. Co się dzieje? - pytają płocczanie.

Jutro odbędzie się pierwsze posiedzenie zespołu, który ze wszystkich projektów ma wybrać 10 najciekawszych, a tymczasem Ratusz wciąż nie przedstawił listy zweryfikowanych projektów. Co się dzieje? - pytają płocczanie.

Wnioski z pomysłami płocczan spływały do Ratusza do końca stycznia, potem odpowiednie wydziały podjęły się ich weryfikacji formalno-prawnej, która . Początkowo miało być tak, że miasto przedstawi wszystkie projekty już z odpowiednimi adnotacjami odnośnie ich przyjęcia do dalszych prac bądź odrzucenia ze względu na braki formalne, ale dokonanie tej analizy w niektórych przypadkach okazało się bardzo czasochłonne, dlatego z tego pomysłu zrezygnowano.

Od tego momentu minęło jednak półtora tygodnia, a weryfikacji formalnoprawnej jak nie było, tak nie ma i wciąż nie wiadomo, nad którymi z 77 wniosków pochyli się jutro zespół ds. budżetu obywatelskiego złożony z radnych, mediów i organizacji pozarządowych. Dlaczego? Jak usłyszeliśmy w Ratuszu, weryfikacja jeszcze trwa, ale ma się już ku końcowi. Okazuje się, że urzędnicy cały czas pracują nad zweryfikowaniem kosztorysów trzech inwestycji. Są to tak oryginalne pomysły, że szacunkowe koszty związanych z ich ewentualną realizacją trudno porównać z jakąkolwiek inwestycją - tak w Płocku, jak i w całym kraju.

Udało nam się jednak dowiedzieć, że spośród wszystkich 77 wniosków ze względu na braki formalne odrzucono zaledwie kilka. - Dzisiaj z pewnością etap wstępnej weryfikacji pod względem formalnoprawnym zostanie zakończony - obiecują w Ratuszu.

Termin goni, bo już jutro zaplanowano posiedzenie zespołu ds. budżetu obywatelskiego, którego zadaniem będzie zaopiniowanie projektów pod względem merytorycznym (znaczenie społeczne projektu, możliwość realizacji), a potem wyłonienie 10 najlepszych, nad którymi w marcu będą głosować sami mieszkańcy. W zespole zasiądzie 16 osób - radne miasta: Barbara Smardzewska-Czmiel, Bożena Musiał i Grażyna Cieślik, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń Czas Kobiety, Academia Economica Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego i Loży Płockiej Business Centre Club) oraz reprezentanci dziewięciu płockich mediów, w tym naszego portalu.

Ze projektami płocczan można zapoznać się na naszym portalu:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE