Reklama

Budują schody nad Wisłę. Zobaczcie postęp prac

Opublikowano:
Autor:

Budują schody nad Wisłę. Zobaczcie postęp prac - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy upominali się o schody prowadzące na ul. Mostową i nad Wisłę. Jeden ciąg już niemal został odtworzony.

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy upominali się o schody prowadzące na ul. Mostową i nad Wisłę. Jeden ciąg już niemal został odtworzony. 

W przyszłym roku na wydarzenia organizowane na płockiej plaży, a nawet jeszcze w tym roku na spacer, jeśli pogoda okaże się łaskawa, zejdziemy po nowych schodach. Stare służyły już co najwyżej grafficiarzom. Przez lata były nieczynne z powodu złego stanu technicznego, powoli zamieniały się także w niezbyt ujmujący swoim widokiem śmietnik. Kiedy więc Ratusz pod koniec maja ogłosił przetarg na zadanie „Wzmocnienie Skarpy wiślanej poprzez przebudowę schodów w sąsiedztwie przyczółka mostu im. Legionów Piłsudskiego i ul. Mostowej w Płocku”, pojawiła się nadzieja, że metalowy szlaban zagradzający wejście wkrótce zniknie i nie będziemy oglądać jedynie wizualizacji.

[ZT]12490[/ZT]

Stare schody zdemontowano, a w tym samym miejscu zbudować nowe z betonu zbrojonego stalą żebrowaną i posadzone na palach, a przy tym kształtem podobne do starej konstrukcji. Zgodnie z dokumentacją przetargową dojdzie także nowe oświetlenie typu LED. Schody zostaną zaopatrzone w ciemnoszare poręcze z rur nierdzewnych. Docelowo ściany będą okryte bluszczem pospolitym rozpiętym na kratach. 

Wizualizacja - UMP

Nowe zejście powinno być gotowe do końca listopada. Aby zdążyć w terminie, firma budowlana nie próżnuje. Zajrzyjcie do naszej galerii. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE