Reklama

Budują nową drogę na plażę na Sobótce

Opublikowano:
Autor:

Budują nową drogę na plażę na Sobótce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w tym tygodniu powstanie droga z płyt betonowych łącząca plażę z parkingiem nad płockim zalewem. O takie udogodnienie dla niepełnosprawnych i mam z wózkami zaapelował radny Młodzieżowej Rady Miasta Wiktor Oniszk.

Jeszcze w tym tygodniu powstanie droga z płyt betonowych łącząca plażę z parkingiem nad płockim zalewem. O takie udogodnienie dla niepełnosprawnych i mam z wózkami zaapelował radny Młodzieżowej Rady Miasta Wiktor Oniszk.

Jak informuje Konrad Kozłowski z biura prasowego Ratusza, pomysł, który młody radny zaproponował w lipcu na Facebooku, spodobał się prezydentowi i teraz, po dopięciu formalności Muniserwis wkroczył na plażę, by przystosować miejskie kąpielisko do potrzeb osób na wózkach i z wózkami.  Dzięki betonowym płytom ułożonym między plażą a parkingiem niepełnosprawni, a także rodzice z małymi dziećmi będą mogli wypoczywać nad wodą. O ile oczywiście kierowcy nie będą na niej parkować... 

 - Na końcu „trasy” powstanie drewniana platforma o wymiarach 5x6m, z której będą mogły korzystać osoby na wózkach - zapowiada Konrad Kozłowski. Usprawnienia komunikacyjne na „Sobótce” dla osób niepełnosprawnych powstaną jeszcze w tym tygodniu.


Fot.  UMP, na zdjęciu prezydent oraz rzecznik osób niepełnosprawnych Tomasz Gorczyca

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE