Reklama

Brutalnie pobili księdza, okradli plebanię

Opublikowano:
Autor:

Brutalnie pobili księdza, okradli plebanię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trzech napastników brutalnie pobiło proboszcza parafii w Sokołowie w diecezji płockiej. Biskup płocki apeluje do kapłanów naszej diecezji i wiernych, by zachowali ostrożność.

Trzech napastników brutalnie pobiło proboszcza parafii w Sokołowie w diecezji płockiej. Biskup płocki apeluje do kapłanów naszej diecezji, by zachowali ostrożność, a wiernych prosi o wsparcie.

Jak informuje płocka Kuria, do brutalnego napadu na proboszcza parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Sokołowie w diecezji płockiej, doszło w czwartek wieczorem, ok. 20.00, gdy ksiądz wrócił na plebanię po spotkaniu z młodzieżą. Napastników było trzech, prawdopodobnie były to młode osoby. Napad był wyjątkowo drastyczny. - Sprawcy użyli gazu łzawiącego, brutalnie pobili księdza, związali go - informuje Kuria. - Gdy ksiądz zapytał ich, dlaczego go biją, odpowiedzieli „Bo takie jest życie”. Atak na proboszcza trwał kilka minut, sprawcy uciekli, zabierając ze sobą około 1 tys. zł. Napastnicy nie okradli plebanii pod nieobecność proboszcza, choć mieli ku temu okazję, ale czekali, by go dotkliwie pobić.

Gdy uciekli, księdzu udało się uwolnić z więzów i zadzwonić po policję. Karetką został odwieziony do szpitala w Pułtusku, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Miejscowa policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Biskup płocki zaapelował do wszystkich księży, by zwracali baczniejszą uwagę na swoje bezpieczeństwo, o pomoc i wsparcie poprosił również wiernych, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w pobliżu kościołów oraz plebani.

Dodajmy, że to nie pierwszy podobny przypadek w ostatnich latach. Dwa lata temu na terenie diecezji płockiej doszło do serii aż dziewięciu rozbojów i kradzieży z włamaniem i napadów na plebaniach. Jak informowała płocka prokuratura, kradzieże z włamaniem we wrześniu i październiku dotknęły m.in. parafii w Rogotwórsku, Syberii k. Żuromina, Lubowidzu, Bogurzynie, Mochowie, Strzegowie, Słupi, Rębowie i Kamienicy. Łącznie sprawcy ukradli wtedy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W maju ub. roku do płockiego kościoła Ducha Świętego włamał się 16-letni płocczanin.
 
Czytaj też:Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE