Reklama

Brudno tak, że aż wstyd. Ani nie usiądziesz, ani nie postawisz torby

Opublikowano:
Autor:

Brudno tak, że aż wstyd. Ani nie usiądziesz, ani nie postawisz torby - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Po co nam ławki, na których nie można spocząć, nawet postawić siatkę z zakupami albo plecaka? Nie da rady usiąść, chyba że chcemy cofnąć się do czasu zabaw w piaskownicy. Nie da rady się oprzeć, chyba że chcemy mieć na ubraniu białe plamy dzięki ptakom. Tak niestety wyglądają teraz niektóre ławki w centrum Płocka.

Po co nam ławki, na których nie można spocząć, nawet postawić siatkę z zakupami albo plecaka? Nie da rady usiąść, chyba że chcemy cofnąć się do czasu zabaw w piaskownicy. Nie da rady się oprzeć, chyba że chcemy mieć na ubraniu białe plamy dzięki ptakom. Tak niestety wyglądają teraz niektóre ławki w centrum Płocka.

Około południa po promenadzie spacerują przeważnie starsze osoby. Choćby nawet chcieli, nie mogli usiąść na ławkach nie narażając ubrania na natychmiastowe pranie. Na siedzeniach pełno piachu, oparcia zabrudziły ptaki. Miejsce, które ma służyć za przyjemne miejsce do spędzania wolnego czasu (Ratusz dopiero co ogłosił koncepcję na pobliski plac zabaw wraz z terenem do rekreacji), zdecydowanie traci na swoim uroku, jeśli nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Ławki to miejskie meble i mają praktyczne zastosowanie. A w takim stanie stają się równie „atrakcyjne” co sterta niesprzątniętych śmieci. Stare, wyschnięte zielsko, które wdarło się pomiędzy szczeble ławki, też powinno być usuwane.

Identyczna sytuacja na Kolegialnej. Na przystanku naprzeciwko kamery pruskiej nie ma wiaty. Wreszcie zdecydowano się na dostawienie ławki. Wszyscy czekający na autobus stoją, bo ta jest cała brudna. Aż ciśnie się na usta pytanie, czy ktoś tu sprząta? Zadawaliśmy to pytanie wielokrotnie w przypadku różnych części miasta. Pytamy więc ponownie:

- Prace w zakresie utrzymania czystości i porządku prowadzone są przez cały rok, przy czym ich największe nasilenie występuje w okresie wiosennym, kiedy porządkowane jest miasto po zimie – wyjaśnia Alina Boczkowska z zespołu medialnego w Ratuszu. - Czyszczenie ławek, wiat widokowych itd. wzdłuż promenady zostało zlecone pod koniec ubiegłego tygodnia przez Wydział Kształtowania Środowiska i prace te mają być wykonane do końca miesiąca przy założeniu, że będą sprzyjające warunki atmosferyczne. Informujemy też, że nie praktykuje się mycia ławek w okresie zimowym. A jeśli na ławkach są ślady butów, świadczy to już nie najlepiej o ich użytkownikach. Trudno w takim przypadku utrzymać czystość.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE