Reklama

Brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Zaśpiewa w Płocku kolędy

Opublikowano:
Autor:

Brała udział w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Zaśpiewa w Płocku kolędy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wspólne kolędowanie rozpoczyna się w piątek. W towarzystwie chóru wystąpi aktorka znana telewidzom z udziału w popularnych serialach, m.in. „Klanu”, „Na Wspólnej” czy „Magdy M.”.

Wspólne kolędowanie rozpoczyna się w piątek. W towarzystwie chóru wystąpi aktorka znana telewidzom z udziału w popularnych serialach, m.in. „Klanu”, „Na Wspólnej” czy „Magdy M.”. Wzięła również udział w szóstej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zaprasza do 23. wspólnego kolędowania w płockiej katedrze wraz z Olgą Borys, Chórem Minstrel, Łódzką Grupą Kreatywną i zespołem Turnioki.

Olga Borys, której będzie towarzyszył działający przy Małachowiance Chór Minstrel, zaśpiewa już 5 stycznia. Chór powstał w 1992 roku i obecnie liczy ok. 86 chórzystów, uczniów i absolwentów liceum. Założył go i od początku prowadzi Sławomir Gałczyński. Współprowadzącą chóru jest Eliza Łochowska, a przy fortepianie zespołowi towarzyszy Dariusz Petera. W czasie 24-letniej działalności zespół dał około 520 koncertów w kraju i za granicą. Śpiewał w Czechach, Hiszpanii, Włoszech, Grecji, Serbii, Niemczech, Izraelu i Szwecji, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

Muzycy Łódzkiej Grupy Kreatywnej w sobotę, 6 stycznia przedstawią program kolęd i pieśni regionalnych związanych z obrzędowością świąteczną. Projekt nazwano „Z kolędą przez Polskę – wersja płocka”. W repertuarze, obok znanych kompozycji takich jak „Cicha noc” czy „Dzisiaj w Betlejem” prezentowanych w odświeżonych aranżacjach, znajdą się również te regionalne, zaczerpnięte z tomów pieśni spisanych przez Oskara Kolberga.
Kwartet wystąpi w składzie: Konrad Michalak – wokal, Szymon Szyszka – pianino elektryczne, Kamil Biadała – kontrabas, Karol Szczygieł – perkusja.

A już w niedzielę bazylikę wypełnią dźwięki niczym z polskich i słowackich gór, tylko we współczesnych aranżacjach, o co zadba istniejący od 2000 roku zespół Turnioki. Dotychczas zagrał już 900 koncertów Polsce i za granicą reprezentując nasz kraj na festiwalach m.in. w Meksyku, Indiach, Niemczech, Czechach na Ukrainie i Słowacji. W Płocku grupa wykona program „Na to Boze Narodzyniy – koncert kolęd i pastorałek po góralsku”.

Na wszystkie koncerty w ramach Płockiego Kolędowania wstęp wolny. Początek za każdym razem o godz. 19.00.
 

Grafika: POKiS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE