Reklama

Brakuje prądu. Galeria już oszczędza

Opublikowano:
Autor:

Brakuje prądu. Galeria już oszczędza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Upały daję się we znaki nam wszystkim. Rząd już alarmuje i wprowadza obostrzenia w dostawach energii. Jedna z płockich galerii już informuje swoich klientów na czym zamierza oszczędzać. Może zrobić się tam trochę cieplej i ciemniej.

Upały daję się we znaki nam wszystkim. Rząd już alarmuje i wprowadza obostrzenia w dostawach energii. Jedna z płockich galerii już informuje swoich klientów na czym zamierza oszczędzać. Może zrobić się tam trochę cieplej i ciemniej.

Sytuacja ma związek z utrzymująca się falą upałów i sytuacją niskiego stanu wody w rzekach, co utrudnia odpowiedmie ochłodzenie systemów w elektrowniach. Polskie sieci energetyczne już wprowadziły ograniczenia w dostawach i poborze energii na terenie całego kraju. W świetle powyższego płockie centrum handlowe Atrium Mosty na razie jako jedyne poinformowało o wprowadzeniu ograniczeń, które obejmą oświetlenie, klimatyzację oraz centralę wentylacyjną. Zgodnie z wiadomością zamieszczoną na profilu Atrium Mosty na Facebooku, niedogodności zostaną zniesione zaraz po przywróceniu prawidłowego systemu elektroenergetycznego na terenie kraju.

Zgodnie z wydanym we wtorek rządowym rozporządzeniem począwszy od 11 sierpnia aż do końca miesiąca z ograniczeniami w dostawach prądu muszą liczyć się przede wszystkim huty, fabryki, duże energochłonne zakłady przemysłowe. Łącznie nawet 1,6 tys. przedsiębiorstw. Zamknięta jest chociażby Ikea w Katowicach. Oszczędności szukają w warszawskich Złotych Tarasach. Wyłączono tam część oświetlenia, schodów ruchomych i wind serwisowych. Jednocześnie wprowadzone ograniczenia nie obejmują gospodarstw domowych, szpitali, lotnisk, czy obiektów wojskowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE