Reklama

Brak sieci - piąty jeździec Apokalipsy? Konferencja o cyberprzestrzeni w Płocku

Opublikowano:
Autor:

 Brak sieci - piąty jeździec Apokalipsy? Konferencja o cyberprzestrzeni w Płocku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W ostatni piątek listopada Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Płocku, organizuje konferencję. Tematem będzie internet i cyberprzestrzeń. Czy filtry są jedynie na Instagramie, czy też w naszych głowach? Czy będąc nieustannie w sieci, mamy przesyt czy niedosyt kontaktów? Jakie jest ryzyko i szanse wykorzystania Internetu w relacjach międzyludzkich, nie tylko w czasie pandemii? Odpowiedzi na te pytania udzielą specjaliści już 27 listopada. Oczywiście on-line.

W ostatni piątek listopada Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Płocku, organizuje konferencję. Tematem będzie internet i cyberprzestrzeń. Czy filtry są jedynie na Instagramie, czy też w naszych głowach? Czy będąc nieustannie w sieci, mamy przesyt czy niedosyt kontaktów? Jakie jest ryzyko i szanse wykorzystania Internetu w relacjach międzyludzkich, nie tylko w czasie pandemii? Odpowiedzi na te pytania udzielą specjaliści już 27 listopada. Oczywiście on-line.

Pomysł na zorganizowanie wydarzenia podsunęła rzeczywistość. Jak tłumaczą w MSDCN, trwająca od wielu lat walka z fonoholizmem, trafiła na wybitnie silnego przeciwnika – pandemię. Praca, edukacja, kontakty z rodziną, szkolenia - to wszystko trafiło do cyberprzestrzeni. 

- Teraz wszystko robimy przez internet. To taka ironia losu - żartuje Małgorzata Gasik z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. - I jak teraz mamy walczyć z jego nadmiarem? To trudne pytanie, ale jeszcze trudniejsze jest znalezienie odpowiedzi. Stąd pomysł na konferencję. Podpowiemy w jej ramach jak zachować odpowiednią higienę cyfrową - zapowiada w rozmowie z nami.

Jak przekonują organizatorzy, choć czas pandemii koronawirusa bez dostępu do internetu byłby bardzo ciężki, to okres ten skłania również do przesady w  jego korzystaniu. Jakie są tego efekty? Kiedy dobrodziejstwo Internetu staje się przekleństwem i problemem? O tym opowiedzą specjaliści podczas konferencji "Brak sieci – piąty jeździec Apokalipsy? - czyli jak okiełznać cyberprzestrzeń w czasie pandemii", która odbędzie w piątek, 27 listopada - w formule on-line.

- Nie zabraknie doskonałych prelegentów - zapowiada Anna Krusiewicz z MSCDN. - Będą specjaliści, którzy podpowiedzą jak okiełznać cyberprzestrzeń. Problemem nie jest to, że korzystamy z internetu, lecz nadmiar dostarczanych informacji. Szum informacyjny w tych czasach jest ogromny. Przedstawione zostaną także i dobre doświadczenia z cyberprzestrzenią - dodaje.

W programie wystąpienie prof. UAM dra hab. Jacka Pyżalskiego na temat wybranych wyników badania EU Kids Online, Pawła Łaszkiewicza, psychologa, który opowie o Instagramowym "fejmie" czy Hanny Drzewieckiej-Krwaczyk, która przedstawi doświadczenia i praktyki w zakresie cyberprzestrzeni.

Do udziału w konferencji zaproszeni są przede wszystkim nauczyciele. Zgłoszenia można składać do 23 listopada przez stronę plock.mscdn.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE