Reklama

Bon turystyczny: ile póki co wydali mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego?

Opublikowano:
Autor:

Bon turystyczny: ile póki co wydali mieszkańcy Płocka i powiatu płockiego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W całym województwie mazowieckim Zakład Ubezpieczeń Społecznych wygenerował blisko 630 tys. bonów turystycznych. Na Płock przypadają dokładnie 6833 bony, a do tej pory wykorzystano 1875.

W całym województwie mazowieckim Zakład Ubezpieczeń Społecznych wygenerował blisko 630 tys. bonów turystycznych. Na Płock przypadają dokładnie 6833 bony, a do tej pory wykorzystano 1875. 

Od sierpnia rodzice mogą zgłaszać chęć uzyskania bonu turystycznego, który przysługuje każdemu dziecku, na które pobierane jest świadczenie 500+. Kwota wsparcia to 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością ZUS przyznaje kolejnych 500 zł. Bonem można zapłacić m.in. za usługi hotelarskie czy imprezy turystyczne na terenie kraju. Listę podmiotów, w których można zrealizować bon, można znaleźć tutaj

- Z najnowszych danych wynika, że w województwie mazowieckim rodzice aktywowali już ponad 146,6 tys. bonów turystycznych o wartości 125,4 mln zł. Łączna pula przypadająca na województwo to 509,6 mln zł podzielone na 630 tys. wygenerowanych bonów - mówi Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Płock nie odbiega znacząco od średniej wojewódzkiej - póki co aktywowano 1875 z 6833 bonów. Zapłacono nimi nieco ponad 1,5 mln złotych. W powiecie płockim aktywowano 4603 bony z 19284 wygenerowanych. Mieszkańcy powiatu płockiego bonami turystycznymi zapłacili ponad 3,8 mln złotych. 

Najwięcej bonów turystycznych naturalnie wygenerowano w Warszawie - mieszkańcy stolicy aktywowali 57143 z 216835 wygenerowanych bonów. 

- Nie trzeba spieszyć się  z aktywacją i wykorzystaniem bonu, bo program potrwa aż do końca marca 2022 r. - podkreśla Olewiński. 

Przykładowo mieszkańcy Siedlec wygenerowali zaledwie 420 bonów, a wykorzystali 112. 

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE