Reklama

Bójka mężczyzny z policjantem. Obaj trafili do szpitala

Opublikowano:
Autor:

Bójka mężczyzny z policjantem. Obaj trafili do szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas kontroli w jednym z mieszkań przy ul. Słowackiego, w którym dochodzi do przemocy domowej, wywiązała się bójka między dzielnicowym a podejrzanym. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Podczas kontroli w jednym z mieszkań przy ul. Słowackiego, w którym dochodzi do przemocy domowej, wywiązała się bójka między dzielnicowym a podejrzanym. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. 

Jak relacjonuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji, dzielnicowy wraz z pracownicą socjalną podczas kontroli zastali nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę. Groził i usiłował pobić pozostałych domowników.

- Widząc to, dzielnicowy natychmiast zasłonił ofiary przemocy i stając między napastnikiem a członkami jego rodziny, uniemożliwił mężczyźnie ich pobicie - mówi Piasek. - Dzięki temu zarówno członkowie rodziny, jak i pracownica socjalna mogli bezpiecznie opuścić mieszkanie. Nietrzeźwy napastnik skierował swoją agresję przeciwko dzielnicowemu. Doszło między nimi do szamotaniny, w wyniku której zarówno on jak i policjant doznali obrażeń ciała - dodaje. 

Na miejsce zostało wezwane wsparcie i agresywny mężczyzna został zatrzymany. Obaj wymagali pomocy medycznej. Następnie pijany 28-latek został osadzony w areszcie, a po wytrzeźwieniu przesłuchany i doprowadzony do sądu, który zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. 

- Policjant na służbie jest funkcjonariuszem publicznym i poza obowiązkami, które wynikają z pełnionej służby, korzysta również z ochrony prawnej. W kodeksie karnym za czynną napaść na funkcjonariusza policji przewidziana jest kara do trzech lat pozbawienia wolności - informuje rzecznik.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE