Reklama

BO: Przydałby się parking na Podolszycach…

Opublikowano:
Autor:

BO: Przydałby się parking na Podolszycach… - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Podolszyc Północ proponują, by zbudować parking vis a vis szkoły i tym samym i puścić w niepamięć dantejskie sceny, które rozgrywają się tam co rano. To projekt nr 24.

Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy Podolszyc Północ proponują, by zbudować parking vis a vis szkoły i tym samym i puścić w niepamięć dantejskie sceny, które rozgrywają się tam co rano.  To projekt nr 24.

To już ostatni  z czterech osiedlowych projektów, które złożył ze znajomymi Piotr Gryszpanowicz. Budowa parkingu to wspólna inicjatywa właśnie byłego szefa MZD i zwycięzcy poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego oraz Doroty Wyrwas, Roberta Akimowa i Mariusza Koperskiego.

Proponują oni budowę parkingu przy ulicy Walecznych na Podolszycach Północ, gdzie mieści się Szkoła Podstawowa nr 23. - Na terenie osiedla Podolszyce Północ brakuje miejsc parkingowych, szczególnie dotyka to mieszkańców okolic szkoły oraz rodziców, którzy odwożą swoje pociechy - przekonują inicjatorzy.

Uważają, że powstanie parkingu naprzeciwko budynku szkoły znacznie poprawiłoby nie tylko komfort mieszkańców, ale i bezpieczeństwo dzieci, które często muszą przebiegać pomiędzy nadjeżdżającymi samochodami, żeby dostać się do szkoły.

- Parking od wielu lat przewidziany jest do realizacji w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - podkreślają pomysłodawcy. - Dziś oddanie głosu na ten projekt spowoduje, że wreszcie zostanie zrealizowany. Przewidywany przez nas parking posiadał będzie około 30 miejsc parkingowych.

Koszt projektu autorzy szacują na ok. 100 tys. zł.

Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy Wam łamy naszego portalu, byście mogli promować swoje projekty zgłoszone w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Zostało już tylko kilka dni głosowania, więc warto się pośpieszyć.Więcej czytaj:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE