Reklama

BO: Na tym chodniku można złamać nogę

Opublikowano:
Autor:

BO: Na tym chodniku można złamać nogę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy osiedla Dobrzyńska domagają się nowych chodników, bo obecne są w koszmarnym w stanie. To projekt nr 7.

Przedstawiamy pomysły płocczan zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy osiedla Dobrzyńska domagają się nowych chodników, bo obecne są w koszmarnym w stanie. To projekt nr 7.

Losem chodników zainteresowali się mieszkańcy osiedla Dobrzyńska. Ewa Czerzniewska, Jadwiga Morawska i Mariusz Nosarzewski wspólnie złożyli projekt osiedlowy, który ma na celu remont chodników od Szkoły Podstawowej nr 17 przez Słodową, Skłodowskiej, Kredytową do Kobylińskiego.

Może nie jest to spektakularna inwestycja, ale - jak przekonują autorzy - mieszkańcom bardzo potrzebna. Bo ten odcinek jest w fatalnym stanie. - Pomimo wielokrotnych zgłoszeń ze strony radnych osiedla „Dobrzyńska” oraz mieszkańców nigdy nie był remontowany. Do chwili obecnej remont tych chodników nie został przyjęty do realizacji.

Nawierzchnia chodników jest nierówna, płyty i ścieżki asfaltowe są popękane i zapadają się. Remont nawierzchni  chodników zapewni bezpieczne poruszanie się mieszkańców w różnym wieku, zarówno dzieci zmierzających do szkoły jak i osób starszych. Nadmieniamy, że w pobliżu znajduje się SP17, przedszkola, akademik, biblioteka publiczna, sklepy oraz targowisko, a także cmentarz katolicki.

Celem projektu jest modernizacja i remont chodników otaczających wyżej opisany teren. Potrzeba realizacji takiego projektu wynika z licznych zgłoszeń mieszkańców naszego osiedla.

Realizacja takiego projektu wpłynie zdecydowanie pozytywnie na życie mieszkańców osiedla, zwłaszcza na ich bezpieczeństwo, bo zostanie wyeliminowane zagrożenie upadkiem wskutek potknięcia się o nierówny chodnik. Nie bez znaczenia będzie też poprawa estetyki osiedla. Spacer osiedlem stanie się przyjemny i bezpieczny.

Koszt projektu autorzy szacują na ok. 200 tysięcy zł.

Na zdjęciach nierówny chodnik, fot. autorzy projektu

Zgodnie z zapowiedziami udostępniamy Wam łamy naszego portalu, byście mogli promować swoje projekty zgłoszone w trzeciej edycji budżetu obywatelskiego. Na opisy  i zdjęcia czekamy do 30 września.  Więcej czytaj:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE