Reklama

Blisko 830 tys. zł na imprezy kulturalne i turystyczne

Opublikowano:
Autor:

Blisko 830 tys. zł na imprezy kulturalne i turystyczne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do subregionu płockiego trafią dodatkowe środki na organizację 43 projektów kulturalnych i turystycznych. Wsparcie finansowe zostało przyznane w ramach dwóch konkursów dla organizacji pozarządowych z Mazowsza.

Do subregionu płockiego trafią dodatkowe środki na organizację 43 projektów kulturalnych i turystycznych. Wsparcie finansowe zostało przyznane w ramach dwóch konkursów dla organizacji pozarządowych z Mazowsza. 

Duchy straszące w korytarzach najstarszej polskiej szkoły, spotkanie pokoleń, projekt Filmowy Płock, upowszechnianie inkunabułów ze zbiorów Towarzystwa Naukowego Płockiego, jarmark, teatr pod chmurką, wiślane spotkania - to tylko część inicjatyw, na które zarząd województwa przyznał środki w ramach dwóch konkursów dla organizacji pozarządowych z Mazowsza. 

Chętnych było wielu, tylko na Mazowszu działa niemal 23 tys. zarejestrowanych stowarzyszeń i fundacji. W sumie do obu konkursów zgłoszono 668 projektów.

W obszarze kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego do podziału było 2,6 mln zł. W konkursie w zakresie turystyki i krajoznawstwa - 1,4 mln zł.

- Zgłoszone do konkursów projekty są bardzo różnorodne, a przy tym akcentują tak ważny jubileusz, jakim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - zauważył wicemarszałek Wiesław Raboszuk. - Warto sięgać po te środki, zgłaszać swoje pomysły i projekty, które potrafią integrować mieszkańców regionu i łączyć pokolenia. Niektóre z wydarzeń są już cykliczne, co świadczy o tym, że cieszą się zainteresowaniem mieszkańców.

W konkursie dla organizacji pozarządowych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego dofinansowanie przyznano na realizację 28 przedsięwzięć z subregionu płockiego. Otrzymają one łączne wsparcie w wysokości 485,8 tys. zł.

Dofinansowanie w wysokości 343,6 tys. zł zostało przyznane również na 15 projektów z subregionu płockiego, które dotyczą turystyki i krajoznawstwa. 

Do realizacji zakwalifikowano także projekt "Mazowieckie jakie cudne - na harcerskim szlaku" Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego z Płocka oraz Hufca ZHP Lipsko im. Bohaterów Chotczy z powiatu lipskiego, na który przyznano 12,5 tys. zł.

Listę dofinansowanych projektów znajdziemy na stronie: www.mazovia.pl.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE