reklama
reklama

Blisko 3 mln złotych na ulicę na Borowiczkach. PiS wylicza, ile miasto dostało na inwestycje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Michał Wiśniewski

Blisko 3 mln złotych na ulicę na Borowiczkach. PiS wylicza, ile miasto dostało na inwestycje  - Zdjęcie główne

foto Michał Wiśniewski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ma dostać ponad 2,8 mln złotych na przebudowę ul. Raczkowizna na Borowiczkach z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Policzyliśmy pieniądze, które popłynęły do Płocka w latach 2016-2020 i porównaliśmy to z pieniędzmi, które miastu przekazywał rząd PO-PSL. Te różnice są porażające - przekonywał na konferencji prasowej Maciej Małecki, poseł PiS z naszego okręgu.
reklama

Trwa medialna przepychanka między prezydentem Andrzejem Nowakowskim, a przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent wskazuje, że miasto nie dostało ani złotówki w dwóch edycjach Funduszu Inwestycji Lokalnych, w którym do podziału było kilka miliardów złotych. Przedstawiciele PiS przekonują, że pieniądze płyną do Płocka szerokim strumieniem. 

W piątek na Borowiczkach radna Wioletta Kulpa (PiS) trzymała symboliczną tabliczkę z kwotą nieco ponad 2,8 mln złotych na przebudowę ul. Raczkowizna. Te pieniedze miasto ma dostać jeszcze w tym roku na inwestycję w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W 2021 roku na drogi gminne na Mazowszu dostaną z tego tytułu 144 mln złotych. 

- Za czasów PO i PSL w latach 2011-2015 to zaledwie 13 mln złotych na inwestycje drogowe. Prawo i Sprawiedliwość w latahc 2016-2020 to przeszło 40 mln złotych, które trafiło na konto Miasta Płock na inwestycje: na most Legionów, na ulice w mieście. Kolejne pieniądze, których wcześniej nie było - w ramach programu "Rodzina 500+" 300 mln złotych - wyliczałMaciej Małecki, poseł PiS i sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

 Małecki chwalił też wyniki PKN ORLEN i porównywał wpływy do miejskiej kasy z tytułu podatków odprowadzanych przez koncern. 

- ORLEN w latach 2011-15 wpłacił do budżetu Płocka 723 mln złotych. W latach 2016-20 ponad 1,1 mld złotych. To ponad 300 mln złotych więcej w budżecie Płocka. Takie zmiany wprowadzamy w Polsce jako Prawo i Sprawiedliwość. Dlaczego tych pieniędzy nie transferowano wcześniej? - pytał retorycznie. - Walczymy z mafiami podatkowymi, mafiami vatowskimi, mafiami paliwowymi. 

Wioletta Kulpa wyliczała na co konkretnie miasto dostało pieniądze. 

- Ulica Pocztowa to 4,2 mln złotych, Chopina 3,7 mln złotych, Harcerska II etap 3 mln złotych, remont mostu 4,5 mln złotych, dalsze remonty nabrzeża 3,75 mln złotych czy wreszcie dofinansowanie strażnicy Państwowej Straży Pożarnej. Uzbierało się w sumie 40,7 mln złotych - wyliczała przewodniczą klubu radnych PiS. - Prezydent Nowakowski bardzo chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami, które bardziej licują z postępowaniem polityka. 16 mln złotych, o których pan prezydent cały czas mówi, że dostał z budżetu państwa na remont Kamery Pruskiej. Proszę się zapytać czy mógł je wydać na jakiekolwiek inne inwestycje w Płocku. Nie, nie mógł. Dostał je na remont tego budynku, którego właścicielem jest wojewoda mazowiecki. W 2020 roku z budżetu państwa dostał 15,8 mln złotych na inwestycje w Płocku, które mógł sobie wybrać. Nie wiemy co zrealizowano z tych pieniędzy. Skarbnik po prostu powiedział, że zostały włączone do budżetu.

Przebudowa ul. Raczkowizna ma kosztować blisko 5,7 mln złotych. Wioletta Kulpa zapowiedziała też złożenie interpelacji, w których domagać się będzie rozpisania kwot dofinansowanie z budżetu państwa na inwestycje w Płocku w latach rządów PO-PSL, a także o listę pism skierowanych do premiera ws. niezrealizowanych inwestycji.  

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama