Reklama

Blisko 290 tysięcy wypożyczeń. Podsumowano sezon Płockiego Roweru Miejskiego

Opublikowano:
Autor:

Blisko 290 tysięcy wypożyczeń. Podsumowano sezon Płockiego Roweru Miejskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rowerem jeździmy średnio 19 i pół minuty. Najchętniej w piątki, najczęściej do pracy lub szkoły, więcej zwolenników jest wśród mężczyzn niż w gronie kobiet. Ratusz podsumował pierwszy pełny sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Jednoślady wypożyczono prawie 290 tysięcy razy!

Rowerem jeździmy średnio 19 i pół minuty. Najchętniej w piątki, najczęściej do pracy lub szkoły, więcej zwolenników jest wśród mężczyzn niż w gronie kobiet. Ratusz podsumował pierwszy pełny sezon Płockiego Roweru Miejskiego. Jednoślady wypożyczono prawie 290 tysięcy razy!

Sezon trwał od 1 kwietnia do 30 listopada 2019 r. W tym czasie rowery wypożyczono aż 287359 razy, przy czym dominują wypożyczenia bezpłatne poniżej 20 minut (79 proc.). Po rower chętniej sięgali mężczyźni - 54%, kobiety rzadziej - 46%. Płocczanie stopniowo przekonywali się, że warto przesiąść się na rower. Do końca listopada w systemie zarejestrowało się w Płocku już 23064 użytkowników, w tym 8768 osób stanowili nowi użytkownicy, zarejestrowani w 2019 r. Z opublikowanego zestawienia wynika, że Płocki Rower Miejski upodobali sobie przede wszystkim ludzie aktywni zawodowo w wieku 30-39 lat oraz osoby uczące się i studiujące w wieku 18-25 lat. Osoby z tych grup wiekowych stanowią ponad połowę wszystkich użytkowników roweru miejskiego.

Najwygodniejszą metodą wypożyczeń okazała się  aplikacja do smartfona (92 proc.), zaledwie 8 proc. skorzystało z terminali na stacjach roweru miejskiego, których - przypomnijmy - jest już 31 wraz z patronackimi sieci handlowych i stacji w Gulczewie Nowym (gmina Słupno). Do dyspozycji miłośników jednośladów były 304 rowery. Co ciekawe, rzadziej korzystano w celach rekreacyjnych. Użytkownicy kręcili kolejne kilometry głównie w drodze do pracy lub szkoły. Średnio przejażdżka trwała 19 i pół minuty, najczęściej po południu między godz. 15.00 a 21.00. W przypadku dni tygodnia, najpopularniejszy pozostał piątek, z kolei najrzadziej wsiadano na rowery we wtorek. nie ma jednak dużych różnic w stosunku do innych dni tygodnia. Rekordowym dniem pod względem wypożyczeń była niedziela 7 kwietnia. Wówczas z roweru miejskiego skorzystało 2202 osób.

Mamy także rekordzistę, który tak polubił jazdę na miejskich rowerach, że przejechał na nich 217 minut. Płocczanie najchętniej przemierzali na jednośladach magistralę rowerową – drogę rowerową R-1 na trasie Piłsudskiego - Otolińska do Kobylińskiego – Bielska oraz Kobylińskiego - Bielska do Piłsudskiego – Otolińska;  Kobylińskiego - Bielska do Jachowicza – Sportowa;  Kobylińskiego - Bielska do Łukasiewicza – Miodowa i Piłsudskiego. Bardzo popularna okazała się również trasa: Chopina do Piłsudskiego – Otolińska.

Rowery miejskie, podobnie jak w pierwszym sezonie, najchętniej wypożyczano na pięciu stacjach: Kobylińskiego – Bielska (24435 wypożyczeń), Piłsudskiego – Otolińska (19024 wypożyczeń), pl. Narutowicza (16241 wypożyczeń), Tysiąclecia – Nowaka (15354 wypożyczeń),  Jachowicza – Sportowa (14945 wypożyczeń). Najchętniej wypożyczanym rowerem był pojazd o numerze 23917. Wypożyczono go 1422 razy w całym sezonie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE