Reklama

Blisko 240 razy straż interweniowała w związku z wichurą![ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Blisko 240 razy straż interweniowała w związku z wichurą![ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiatr rwał linie energetyczne, łamał drzewa i zrywał dachy. Na drogach Płocka i powiatu było bardzo niebezpiecznie.

Wiatr rwał linie energetyczne, łamał drzewa i zrywał dachy. Na drogach Płocka i powiatu było bardzo niebezpiecznie.

W czwartek około godziny 18 doszło do potężnej burzy, która poczyniła liczne szkody w mieście i obrzeżach. Do interwencji wyjechało 200 strażaków!

[ZT]19477[/ZT]

- Na chwilę obecną mamy 238 interwencji na terenie miasta i powiatu płockiego - wyjaśnia Edward Mysera, rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. -  W tym mamy 18 uszkodzonych dachów inwentarskich i mieszkalnych. W sumie w usuwaniu skutków wichury uczestniczyło 40 samochodów strażackich, 200 strażaków. W działaniach pomagały też zakładowe jednostki PKN Orlen i Pern.

O działaniach na terenie powiatu raportują również strażacy z OSP Słubice.

- Kilkanaście minut po godzinie 18:00 zaczęły wpływać do nas pierwsze zgłoszenia dotyczące szkód, które wyrządzone zostały przez silne porywy wiatru - podają OSP Słubice. - Do ratowników wpływały zgłoszenia o połamanych drzewach zalegających na drodze wojewódzkiej, drogach powiatowych i drogach gminnych w miejscowościach Grzybów, Słubice, Studzieniec, Rybaki, Piotrkówek, Świniary, Wymyśle Polskie, Juliszew, Nowosiadło, Wiączemin Polski oraz Nowy Wiączemin.

Dodatkowo, w kilku przypadkach doszło do zerwania linii energetycznych, a w Świniarach i Nowym Wiączeminie wiatr zerwał część pokrycia dachowego z budynków. Po wielu godzinach działań ratownicy z OSP w Słubicach, OSP w Juliszewie i OSP w Wiączeminie Polskim wrócili do swoich strażnic.

Jak ostrzegają strażacy, każdorazowo po tego typu nawałnicach na drzewach pozostają połamane gałęzie, cześć z nich nie jest groźna, ale część stanowi realne zagrożenie dla kierowców, pieszych lub mieszkańców gospodarstw rolnych. W przypadku zauważenia takiego zagrożenia należy je bezwzględnie zgłosić na numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej – 998 lub numer alarmowy Centrum Powiadamiania Ratunkowego – 112.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE