Reklama

Blisko 100 wykładów w dwa dni

Opublikowano:
Autor:

Blisko 100 wykładów w dwa dni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko 100 wystąpień zaplanowano podczas dwudniowej konferencji organizowanej przez płocką filię Politechniki Warszawskiej. Z doświadczeń młodych naukowców mogą skorzystać nie tylko ich koledzy po fachu, ale i m.in. przedstawiciele firm zainteresowanych nowymi technologiami i każdy, kogo zainteresują tematy wykładów.

Blisko 100 wystąpień zaplanowano podczas dwudniowej konferencji organizowanej przez płocką filię Politechniki Warszawskiej. Z doświadczeń młodych naukowców mogą skorzystać nie tylko ich koledzy po fachu, ale i m.in. przedstawiciele firm zainteresowanych nowymi technologiami i każdy, kogo zainteresują tematy wykładów.

Już za dwa dni w Płocku rozpocznie się konferencja „Młodzi dla Techniki 2015”. To druga edycja ważnej konferencji organizowanej głównie z myślą o młodych naukowcach - studentach, doktorantach i pracownikach naukowych. Pierwsza, ubiegłoroczna, została przyjęta z entuzjazmem w środowisku naukowym.

Jak wyjaśnia Łukasz Gościniak z Politechniki Warszawskiej, celem organizowanej w najbliższy czwartek i piątek konferencji jest prezentacja dorobku naukowego młodych badaczy, działających w obszarze inżynierii lądowej, inżynierii środowiska, inżynierii mechanicznej, chemicznej i petrochemicznej, geodezji i techologii geoinformacyjnej.

W trakcie dwóch dni konferencji  zaplanowano blisko 100 wystąpień kilkudziesięciu badaczy, a także ich opiekunów naukowych nie tylko z całej Polski, ale i z ośrodków naukowych spoza kraju.  Wieczorem w czwartek uczestnicy mają zwiedzić wyremontowaną niedawno Małachowiankę.

Z konferencji skorzystają przede wszystkim sami badacze i studenci, ale do wysłuchania wykładów Politechnika zaprasza wszystkich zainteresowanych. Podobnie jak w ubiegłym roku do współpracy zaproszono również firmy (m.in. CNH czy Budmat), a sale wykładowe stoją otworem dla wszystkich podmiotów  zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w produkcji czy konkretnymi projektami technologicznymi, a także dla kół naukowych, studentów czy uczniów szkół zafascynowanych techniką.

 Dla szerszego grona odbiorców interesujące mogą być m.in. prezentacje związane z wytwarzaniem ciepłej wody dla potrzeb domków jednorodzinnych, recyklingiem konstrukcji betonowych, systemami wodociągowymi, rozkładem opakowań biodegradowalnych, czy przyrodniczym zagospodarowaniem osadów ściekowych.

Szczegółowy program konferencji i poszczególnych wystąpień dostępny jest na stronie http://konferencje.pw.plock.pl/index.php/MDT/2015/schedConf/schedule

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE