Reklama

Reklama

Biskupi płoccy nie zgadzają się z wyrokiem. Będzie odwołanie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Miecznik/Michał Wiśniewski

Biskupi płoccy nie zgadzają się z wyrokiem. Będzie odwołanie  - Zdjęcie główne

foto Tomasz Miecznik/Michał Wiśniewski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wszystko wskazuje na to, że wyrok Sądu Rejonowego w Płocku nie zakończył procesu w sprawie Matki Boskiej z tęczową aureolą. Sąd pierwszej instancji uniewinnił trzy aktywistki, ale będzie apelacja. Biskupi płoccy wydali oświadczeni w tej sprawie.

Reklama

2 marca w Sądzie Rejonowym w Płocku zapadł wyrok uniewinniający Elżbietę Podleśną, Joannę Gzyrę-Iskandar i Annę Prus od zarzutu obrazy uczuć religijnych. Sędzia Agnieszka Warchoł uznała, że czyn nie wypełnia wszystkich znamion obrazy uczuć religijnych. Więcej o wyroku pisaliśmy tu

Z wyrokiem nie zgadzają się biskupi płoccy. Na stronie Diecezji Płockiej zamieszczono oświadczenie w tej sprawie. 

- Z bólem i smutkiem przyjęliśmy wyrok Sądu Rejonowego w Płocku, z dnia 2 marca 2021 roku, w sprawie dotyczącej profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w naszym mieście, w kwietniu 2019 roku. Zauważamy, że działania, których dotyczyło postępowanie sądowe, w sposób oczywisty naruszały ład społeczny i – w swojej istocie – są zaprzeczeniem idei tolerancji, na którą powołują się sprawcy.

Nie godzimy się z wyrokiem, który przez wielu określony już został, jako jawne przyzwolenie Państwa na działania wymierzone w religię katolicką, cześć Matki Bożej i przedmioty kultu z Nią związane oraz uczucia katolików. Wyrażamy głęboką nadzieję, że sąd II instancji, zgodnie z prawem, opowie się przeciw dokonanej profanacji, przywracając zachwiane poczucie sprawiedliwości.

Piotr Libera, Biskup Płocki,

Mirosław Milewski, biskup pomocniczy,

Roman Marcinkowski, biskup senior.

Można się zatem spodziewać apelacji. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy