Reklama

Biskup płocki: Prymas miał poczucie humoru

Opublikowano:
Autor:

Biskup płocki: Prymas miał poczucie humoru - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lubił naszą diecezję, często ją odwiedzał, a przez nas był lubiany i ceniony za swoją bezpośredniość i poczucie humoru - wspomina zmarłego w środę prymasa Polski biskup płocki Piotr Libera.

Lubił naszą diecezję, często ją odwiedzał, a przez nas był lubiany i ceniony za swoją bezpośredniość i poczucie humoru - wspomina zmarłego w środę prymasa Polski biskup płocki Piotr Libera.

Prymas senior, kard. Józef Glemp zmarł w środę wieczorem po ciężkiej chorobie nowotworowej w wieku 83 lat. Uroczystości pogrzebowe potrwają od soboty, 26 stycznia. W poniedziałek Prymas zostanie pochowany zgodnie z ostatnią wolą w archikatedrze warszawskiej.

W przesłanym do naszej redakcji wezwaniu biskup płocki Piotr Libera wspomina zmarłego kapłana i apeluje do księży z terenu diecezji o ofiarowanie mszy za duszę śp. ks. kardynała, a do wiernych - o pamięć o zmarłym w osobistych modlitwach.

Umiłowani Diecezjanie,

Dotarła do nas w środę wieczorem bolesna wiadomość o śmierci Jego Eminencji Księdza Kardynała Józefa Glempa – Prymasa Seniora. Przez wiele lat był on arcybiskupem warszawskim i naszym metropolitą oraz przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.

Śp. ks. kardynał Józef kochał naszą diecezję i wielokrotnie ją odwiedzał, przybywając do nas z posługą pasterską. Był z radością i wdzięcznością witany w naszych wspólnotach i parafiach. Niejeden raz przewodniczył Eucharystii w płockiej katedrze. Udzielił sakry biskupiej ks. biskupowi Romanowi Marcinkowskiemu.

Ten wielki mąż Kościoła był przez nas lubiany i ceniony, za swoją bezpośredniość  i poczucie humoru. Pan życia i śmierci wezwał go do siebie po długiej chorobie i życiu złożonym w ofierze dla Chrystusa i jego Kościoła.
Proszę kapłanów, by zechcieli ofiarować Msze św. za śp. kardynała Józefa, a Was wszystkich Kochani Diecezjanie, proszę o pamięć w osobistej modlitwie o zmarłym arcypasterzu.
Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

Płock, dnia 25 stycznia 2013 r.
Wasz biskup Piotr

Prymas Józef Glemp w Płocku podczas obchodów 300-letniej rocznicy powołania Wyższego Seminarium Duchownego, fot. Małgorzata Rostowska/Portal Płock


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE