Reklama

Reklama

Biskup Płocki apeluje do diecezjan. Prosi o wsparcie i modlitwę za Ukrainę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: PortalPłock

Biskup Płocki apeluje do diecezjan. Prosi o wsparcie i modlitwę za Ukrainę - Zdjęcie główne

foto PortalPłock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biskup Płocki, ks. Piotr Libera, poprosił o modlitwę za Ukrainę i jej mieszkańców. Prosi też o udział w akcjach pomocowych. - W tych niespokojnych dniach Kościół Płocki jest z Ukrainą – przekonuje.

Reklama

Jak możemy przeczytać o oficjalnym apelu kapłana, w tych trudnych dniach wierni powinni łączyć się w modlitwie ze swoimi sąsiadami.

- Ukraina, z którą sąsiadujemy, została wciągnięta przez Rosję w wojnę, która zawsze niesie ze sobą śmierć, pożogę, a zwłaszcza niewyobrażalny dramat ludzi – argumentuje ks. bp. Piotr Libera.  - W tych niespokojnych dniach Kościół Płocki jest z Ukrainą.

Biskup Płocki prosi o modlitwę w intencji jak najszybszego zakończenia konfliktu.

- Prośmy Jezusa Miłosiernego, aby miał w opiece wszystkich dotkniętych tragedią, która tam się dzieje. Miejmy ufną wiarę w to, że nasze wołanie do Boga przyniesie pokój na Wschodzie – apeluje bp. Libera.

W diecezji apelują też, by - w miarę swoich możliwości - włączać się w różne akcja pomocowe organizowane w Płocku i w diecezji. - Szczególnie w pomoc uchodźcom. Naszą modlitwą i sercem jesteśmy z narodem ukraińskim – dodaje Biskup Płocki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy