Reklama

Biskup Milewski: Każdy ksiądz staje się podejrzanym

Opublikowano:
Autor:

Biskup Milewski: Każdy ksiądz staje się podejrzanym - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z wielkim niepokojem obserwujemy, co się dzieje z księżmi. Jakże często docierają złe wiadomości o kapłańskich odejściach, brudach, nadużyciach. Ten mrok niektórych duchownych przysłania blask kapłaństwa i uderza we wszystkich dobrych i szlachetnych księży - mówi ks. biskup Mirosław Milewski.

Z wielkim niepokojem obserwujemy, co się dzieje z księżmi. Jakże często docierają złe wiadomości o kapłańskich odejściach, brudach, nadużyciach. Ten mrok niektórych duchownych przysłania blask kapłaństwa i uderza we wszystkich dobrych i szlachetnych księży - mówi ks. biskup Mirosław Milewski. 

Jego wypowiedź cytuje Portal PCh24.pl Polonia Christiana. Biskup Milewski w drugą niedzielę Adwentu, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny spotkał się w Płocku z alumnami. W obecnym roku akademickim w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku do kapłaństwa przygotowuje się 30 kleryków, w tym czterech na kursie pierwszym.

Kapłan mówił m.in., że kryzys Kościoła jest przede wszystkim kryzysem duchowieństwa. Dotyczy to zwłaszcza krajów należących do cywilizacji zachodniej, w tym Kościoła w Polsce, i pogrążonych w najgłębszej zapaści. Prawdziwą plagą stała się tam cała rzesza księży nie tylko niewierzących w dogmaty Kościoła katolickiego, a nawet otwarcie je podważających.

– Z wielkim niepokojem obserwujemy, co się dzieje z księżmi. Jakże często docierają do nas złe wiadomości o kapłańskich odejściach, brudach, nadużyciach. I ten mrok niektórych duchownych, którzy stali wilkami w Owczarni Pana, przysłania blask kapłaństwa i uderza we wszystkich dobrych i szlachetnych księży. Ten mrok bardzo nas rani i powoduje, że każdy ksiądz staje się podejrzanym – mówił ks. biskup.

Podkreślił, że Kościół staje przed wielkim zadaniem odbudowy boleśnie nadszarpniętego autorytetu, a jest to możliwe poprzez odbudowę morale księży, którzy przeżywają kryzysy, opuszczonych i zniechęconych, których wiara stała się „letnia”. Zaznaczył, że jeśli alumni mają gdzieś „z tyłu głowy” jakieś furtki do ewentualnego porzucenia kapłaństwa, to powinni odejść od razu.

Biskup Mirosław Milewski ma 48 lat, urodził się w Ciechanowie. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku, w 1997 r. został wyświęcony na prezbitera przez biskupa diecezjalnego płockiego Zygmunta Kamińskiego. W 2004 r. uzyskał doktorat z nauk humanistycznych w zakresie socjologii na KUL. W 2016 r. papież Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji płockiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE