Reklama

Bieganie na stadionie miejskim? Zapomnijcie, już nieaktualne

Opublikowano:
Autor:

Bieganie na stadionie miejskim? Zapomnijcie, już nieaktualne - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku niedawno zaprosił wszystkich chętnych do korzystania z bieżni od poniedziałku 20 kwietnia. Ale już w poniedziałek... stadion znów został zamknięty.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku niedawno zaprosił wszystkich chętnych do korzystania z bieżni od poniedziałku 20 kwietnia. Ale już w poniedziałek... stadion znów został zamknięty.

MOSiR najpierw informował, że zgodnie z nowymi wytycznymi rządu dotyczącymi aktywności fizycznej otwiera bieżnię na stadionie przy ul. Sportowej. Zapraszał do aktywności fizycznej, aktywności ruchowej na powietrzu, oczywiście z zachowaniem odpowiedniej odległości (minimum dwa metry) oraz zasłanianiem ust i nosów. 

Radość zainteresowanych szybko się jednak skończyła, w poniedziałek w ciągu dnia obiekt został zamknięty. 

- W wyniku sprzecznych przepisów oraz ich niejednoznacznej interpretacji, informujemy o ponownym zamknięciu bieżni lekkoatletycznej - to najnowszy komunikat MOSiR. - Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom w zakresie aktywności fizycznej, chcieliśmy potraktować bieżnię jako oddzielną przestrzeń zewnętrzną, na której można biegać rekreacyjnie zgodnie z nowymi wytycznymi. Jednakże w świetle prawa bieżnia stanowi także część obiektu sportowego, które na tę chwilę wyłączone są z użytku.

MOSiR liczy, że kolejne przepisy i wytyczne dotyczące obostrzeń związanych z COVID-19 będą lepiej sprecyzowane i nie będą wykluczać się nawzajem.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE