Reklama

Bieg Papieski w Płocku. Wystartuje już po raz ósmy

Opublikowano:
Autor:

Bieg Papieski w Płocku. Wystartuje już po raz ósmy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już w najbliższy piątek, 16 października, ulicami Płocka przebiegną uczniowie szkół i wszyscy ci, którzy chcą w ten sposób oddać hołd Papieżowi Polakowi. Już po raz ósmy zorganizowany zostanie Bieg Papieski. 

Już w najbliższy piątek, 16 października, ulicami Płocka przebiegną uczniowie szkół i wszyscy ci, którzy chcą w ten sposób oddać hołd Papieżowi Polakowi. Już po raz ósmy zorganizowany zostanie Bieg Papieski.

To bieg wyjątkowy, bo przeprowadzony bez elementów sportowej rywalizacji. Nie będzie pomiaru czasu, ścigania się do mety i laurów zwycięstwa. Będzie natomiast pamięć i oddanie czci Janowi Pawłowi II.

- Tak jak co roku ruszamy z miejsca, w którym w 1991 roku Jan Paweł II odprawiał mszę świętą - mówił Leszek Brzeski, prezes parafialno-uczniowskiego klubu sportowego "Viktoria". - Chcemy pamiętać o Papieżu Polaku, dlatego, choć przez pandemię w nieco mniejszej grupie, pobiegniemy i w tym roku - przekonywał. 

Tradycyjnie już całość poprzedzona zostanie wspólną modlitwą i chwilą zadumy. Chwilę później rozpocznie się bieg. Trasa zostanie poprowadzona dobrze znanymi ścieżkami. Zebrani wystartują spod Orlen Areny a następnie przebiegną ulicami Łukasiewicza, Nowowiejskiego, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Stary Rynek, Małachowskiego, Teatralną, Placem Narutowicza, Tumską do pomnika Jana Pawła II przy katedrze.

- W przyszłym roku mija 30. lat od wizyty Jana Pawła II w Płocku. Zbliża się zatem wielka okrągła rocznica - argumentował Brzeski. - To nas do czegoś zobowiązuje - przekonywał.

Jak co roku, tak i teraz, bieg współorganizowany jest wraz z Akcją Katolicką Diecezji Płockiej i z Zespołem Szkół Technicznych w Płocku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE