Reklama

Biała sobota dla lekarzy w całym kraju. O co chodzi?

Opublikowano:
Autor:

Biała sobota dla lekarzy w całym kraju. O co chodzi? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najbliższa sobota dla medyków w całej Polsce pod hasłem "białej". Co to oznacza?

Najbliższa sobota dla medyków w całej Polsce pod hasłem "białej". Co to oznacza? 

Wielkimi krokami zbliża się koniec tradycyjnych, papierowych zwolnień lekarskich. Początkowo papierowe zwolnienia miały być wystawiane tylko do końca czerwca, ale zdecydowano się wydłużyć okres przejściowy do 1 grudnia. Niemniej lekarze muszą przejść stosowne szkolenia, by uniknąć błędów. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca medyków do wzięcia udziału w akcji "Biała sobota dla lekarzy". W godzinach 9:00-13:00 pracownicy ZUS w całej Polsce pomogą przyswoić stosowne informacje. 

- Pracownicy Zakładu założą lekarzom profile na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, które jest konieczne do wystawiania elektronicznych zwolnień lekarskich - mówi Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego. - Przeprowadzą także szczegółowe szkolenia – także przystanowiskowe, w których lekarz przećwiczy wystawienie zwolnienia pod okiem i przy wsparciu specjalisty.

Warto ze sobą wziąć urządzenie, z którego wystawianie będą zwolnienia. Jeśli jest to komputer stacjonarny, wówczas wystarczy nośnik USB - zostanie na nim zapisany stosowny certyfikat. 

- Tego dnia odpowiemy oczywiście także na wszystkie pytania lekarzy, które dotyczyć będą elektronicznych zwolnień lekarskich - zapewnia Olewiński.

Od początku maja funkcjonuje usługa doradcy e-ZLA. Specjalnie przeszkoleni pracownicy ZUS w każdej placówce odpowiadają na pytania lekarzy dotyczące wystawiania formularzy czy też problemów technicznych.

W województwie mazowieckim w kwietniu 31% stanowiły te wystawione elektronicznie. Oddział w Płocku kwietniu odnotował 7848 elektronicznych zwolnień i 35 516 tradycyjnych. Dało to wynik na poziomie 18%. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE