Reklama

Bezrobocie w Płocku wzrosło czy zmalało?

Opublikowano:
Autor:

Bezrobocie w Płocku wzrosło czy zmalało?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Statystyczny w Warszawie podsumował statystyki bezrobocia. Zgodnie z raportem za poprzedni rok, bezrobocie w naszym mieście spadło w porównaniu do analogicznego okresu o 1,6 punktu procentowego i wynosiło 8,6%.

Urząd Statystyczny w Warszawie podsumował statystyki bezrobocia. Zgodnie z raportem za poprzedni rok, bezrobocie w naszym mieście spadło w porównaniu do analogicznego okresu o 1,6 punktu procentowego i wynosiło 8,6%. 

Niemal co 11 dorosły płocczanin pozostaje bez stałego zatrudnienia. Pod koniec roku w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było 5314 osób. To 2,8% ogółu bezrobotnych w województwie mazowieckim. Rok wcześniej o tej samej porze płocczan bez pracy było o 1069 więcej (6383). Co 10 z nich jest uprawniony do pobierania zasiłku. 

Łącznie w zeszłym roku w urzędzie zarejestrowało się 8391 nowych bezrobotnych, z czego 1070 osób zarejestrowało się po raz pierwszy. Z ewidencji wykreślono za to 9460 osób. 

Jaki jest statystyczny profil płockiego bezrobotnego? Jest to kobieta (58,2%) w wieku 35-44 lat (26,5%), wykształceniu gimnazjalnym, podstawowym lub niepełnym zawodowym (25,7%) i stażu pracy od roku do 5 lat (21,5%). 

Niewiele lepiej jest wśród osób z wykształceniem zawodowym - aż 23% bezrobotnych legitymuje się takim wykształceniem. Nieco mniej, bo 16,2% ma wykształcenie wyższe. W większości statystyk Płock wypada porównywalnie do reszty województwa.

Nieco więcej, bo 5663 bezrobotnych, było w zeszłym roku w powiecie płockim. 3669 osób nie miało w powiecie sierpeckim, a 3295 w powiecie gostynińskim.   

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE