Reklama

Bezrobocie w całym województwie systematycznie spada

Opublikowano:
Autor:

Bezrobocie w całym województwie systematycznie spada  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W województwie mazowieckim jest coraz mniej bezrobotnych. Tak wynika z opracowania przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Warszawie.

W województwie mazowieckim jest coraz mniej bezrobotnych. Tak wynika z opracowania przygotowanego przez Urząd Statystyczny w Warszawie. 

Jak wynika z wyliczeń urzędników, w całym województwie zarejestrowanych bezrobotnych jest 153 787. W listopadzie stanowili oni 7,1% ogółu mieszkańców województwa (z wyłączeniem Warszawy), którzy są uprawieni do pracy. Jeszcze w styczniu procent bezrobotnych było sporo większy - 8,6%. Dużo lepiej jest w samej stolicy. Tu stopa bezrobocia wynosi zaledwie 2,8%, wobec 3,4% na początku roku. 

Miażdżąca większość, bo ponad 85% z nich, nie ma prawa do zasiłku. Długotrwale bezrobotni, czyli pozostający bez pracy przez ponad rok, to 57% ogółu. 28% ma więcej niż 50 lat, a co ósmy mniej niż 25 lat. Niemal co czwarty nie ma żadnego doświadczenia zawodowego. Większość bezrobotnych to kobiety, choć różnica jest niewielka - 51,6% na "korzyść" pań. Według wyliczeń urzędników blisko 29% bezrobotnych kobiet nie podjęło pracy po urodzeniu dziecka. 

Jaka jest stopa bezrobocia w poszczególnych powiatach? Najlepiej jest w Warszawie i przyległych powiatach. Tylko tutaj bez pracy pozostaje mniej niż co 20 mieszkaniec. Im dalej od stolicy, tym gorzej. Najgorzej jest w powiecie szydłowieckim, gdzie na brak pracy narzekać może co czwarty mieszkaniec. 

grafika: Urząd Statystyczny w Warszawie 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE