Reklama

Bezdomny z negatywnym wynikiem. Szpital obłożony w ok. 50 procentach [RAPORT Z WINIAR]

Opublikowano:
Autor:

Bezdomny z negatywnym wynikiem. Szpital obłożony w ok. 50 procentach [RAPORT Z WINIAR] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku.

Dyrektor Stanisław Kwiatkowski przekazał najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. 

Dane liczbowe: 

  • 21 pacjentów,  
  • 10 na oddziale zakaźnym, 
  • 11 na oddziale płucnym, 
  • 1 pacjent ma stwierdzony COVID-19;
  • 18 pobrań przez weekend,
  • 434 pobrania od początku pandemii;
  • 81 pacjentów zgłosiło się na szpitalny oddział ratunkowy przez weekend,
  • 23 hospitalizowanych.

Bezdomny, który przeszedł operację w szpitalu i był hospitalizowany na oddziale intensywnej terapii, ma negatywny wynik. 

Jak tłumaczy dyrektor, wśród pacjentów przebywających na oddziałach zakaźnym i płucnym jest rotacja. Jeśli wynik na obecność koronawirusa jest negatywny, a pacjent czuje się dobrze, jest odsyłany do domu. 

- Ministerstwo zdrowia zastanawia się nad przywróceniem operacji planowych i myślę, że niedługo to nastąpi. W tej chwili w szpitalu przebywa ok. 250, w porywach do 300 pacjentów, a powinno 650-700. Taka liczba pacjentów jest zgodna z wytycznymi w aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Łóżek mamy 800 - mówi Stanisław Kwiatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku. 

Sytuacja epidemiologiczna póki co nie wpływa na finansowanie szpitala z Narodowego Funduszu Zdrowia. Placówka ma podpisany kontrakt z NFZ i co miesiąc otrzymuje 1/12 ryczałtu. 

Dyrektor zapewnia, że po kolejnych dostawach sprzętu ochrony osobistej, sytuacja placówki jest bardzo dobra. Jeśli poziom pacjentów się utrzyma, sprzętu starczy na miesiąc. 

- A zaopatrzenie od wojewody czy marszałka cały czas będzie wpływać - mówi Kwiatkowski. - Być może jeszcze do końca kwietnia zostanie zamontowane urządzenie do mierzenia temperatury pracowników szpitala. Zakup sfinansuje samorząd województwa mazowieckiego. Urządzenie będzie podobne do kamery termowizyjnej, ale to urządzenie zostało wyselekcjonowane. Mam nadzieję, że sprawdzi się teraz i na przyszłość. 

Montaż urządzenia będzie oznaczał, że obecność strażaków ochotników nie będzie już konieczna.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE