Reklama

Bez zdrady żyć się nie da? "Prawda" na deskach Teatru Dramatycznego

Opublikowano:
Autor:

Bez zdrady żyć się nie da? "Prawda" na deskach Teatru Dramatycznego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tym razem na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku zobaczyliśmy "Prawdę" Floriana Zellera. To współczesna komedia obyczajowa w reżyserii Jerzego Bończaka, która w wykonaniu aktorów z płockiego teatru wprawiła wszystkich widzów w dobry humor. Okazuje się, że prawda może sporo namieszać. Jak długo można jednak żyć w kłamstwie?

Tym razem na deskach Teatru Dramatycznego w Płocku zobaczyliśmy "Prawdę" Floriana Zellera. To współczesna komedia obyczajowa w reżyserii Jerzego Bończaka, która w wykonaniu aktorów z płockiego teatru wprawiła wszystkich widzów w dobry humor. Okazuje się, że prawda może sporo namieszać. Jak długo można jednak żyć w kłamstwie? 

Ona mówi mężowi, że wyjeżdża do cioci na noc, on tłumaczy żonie, że wyjeżdża na weekend w interesach. Wspólny wyjazd okazuje się początkiem końca romansu, który trwał od kilku miesięcy. Pikanterii dodaje fakt, że cała historia dotyczy dwóch zaprzyjaźnionych par, a mąż kochanki to jednocześnie najlepszy przyjaciel. Publiczność, która obserwuje rozwój sytuacji i wymyślne tłumaczenia, którymi obdarzają się nawzajem bohaterowie, ma wiele powodów do śmiechu. Tym bardziej, że zna prawdę, a przynajmniej tak wydaje się widzowi. Akcja zmienia się szybko, a z kolejną, nową wersją wydarzeń, prezentowaną przez każdego z czwórki bohaterów, sytuacja robi się coraz bardziej skomplikowana. 

Umiejętna gra aktorów sprawia, że podglądając prywatne życie bohaterów czujemy się jak detektywi, szukający odpowiedzi na pytania kto, z kim, dlaczego i kiedy w końcu prawda wyjdzie na jaw. Scenografia jest współczesna, pozornie minimalistyczna, ale dzięki temu świetnie uwydatnia grę aktorską, a bielizna, w której występuje Sylwia Krawiec robi wrażenie nie tylko na panach. Sztuka prezentowana jest na scenie kameralnej, dzięki czemu publiczność z bliska może obserwować okłamujących się bohaterów oraz ich reakcje na prawdę. 

- Gdyby z dnia na dzień ludzie przestali się okłamywać, nie ostałaby się na ziemi ani jedna para. I w pewnym sensie byłby to koniec cywilizacji - stwierdza Michel, jeden z bohaterów spektaklu. 

Warto sprawdzić osobiście, jaką tajemnicę skrywają przed sobą małżonkowie w spektaklu "Prawda". Jak się okazuje, zdrada może być bardzo zabawna, jeśli tylko nas nie dotyczy...

Na deskach płockiego teatru zobaczymy: Hannę Chojnacką-Gościniak w roli Laurence, Sylwię Krawiec jako Alice, Szymona Cempurę w roli Michela oraz Łukasza Mąkę w roli Paula. Autorem scenografii jest Marek Chowaniec. 

Najbliższe spektakle: 

czwartek 15.02 godz. 19.00
niedziela 18.02 godz. 16.00
piątek 23.02 godz. 19.00

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE