Reklama

Bez książek do szkoły. Elektroniczne tornistry już działają pod Płockiem

Opublikowano:
Autor:

Bez książek do szkoły. Elektroniczne tornistry już działają pod Płockiem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Edukacyjne tablety z Internetem dla uczniów z całego województwa mazowieckiego - to plany Polskiego Stronnictwa Ludowego. Takie rozwiązanie funkcjonuje już na terenie jednej z gmin w naszym powiecie.

Edukacyjne tablety z Internetem dla uczniów z całego województwa mazowieckiego - to plany Polskiego Stronnictwa Ludowego. Takie rozwiązanie funkcjonuje już na terenie jednej z gmin w naszym powiecie.

Tablety funkcjonują już w jednej z gmin, korzysta z nich 46 uczniów oraz nauczyciele w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drobinie.  

- Uczniowie wszystkie podręczniki i ćwiczenia mają zgromadzone w jednym, niewielkim urządzeniu, pozostają cały czas w kontakcie z nauczycielami, dzięki czemu mogą uzyskiwać na bieżąco pomoc podczas odrabiania prac domowych - mówił podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami Andrzej Samoraj, burmistrz miasta i gminy Drobin  - Dzięki urządzeniom praca z uczniem jest bardziej zindywidualizowana, a nauczyciel jest w stanie szybciej zdiagnozować trudności, które napotykają konkretni uczniowie.

Tablety to nie tylko alternatywa dla ciężkich tornistrów, ale przede wszystkim wyrównanie szans w dostępie do Internetu, szczególnie w przypadku dzieci z mniejszych miejscowości. Dodatkowo rodzice nie ponoszą kosztów, związanych z zakupem urządzenia, a nawet podręczników, ponieważ wszystkie materiały są już zainstalowane.

- W kontekście skandalicznej decyzji o likwidacji gimnazjów, które w naszym przekonaniu stanowiły okno na świat dla milionów, młodych mieszkańców mniejszych miejscowości, ten projekt rekompensuje złe rozwiązania, które wprowadził PiS i daje dzieciom szansę edukacyjną, którą im zabrano - podkreślił poseł Piotr Zgorzelski.

W tej chwili finansowaniem projektu w gminie Drobin zajmuje się samorząd. W Urzędzie Marszałkowskim ruszają prace nad przygotowaniem programu finansowego, który umożliwi innym, chętnym gminom wdrożenie elektronicznych tornistrów.    

[ZT]12167[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE