Reklama

Będzie więcej Płocka w publicznym radiu

Opublikowano:
Autor:

Będzie więcej Płocka w publicznym radiu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku dni mieszkańcy naszego regionu mogą na antenie Radia RDC słuchać trzech porannych serwisów wypełnionych wyłącznie lokalnymi wiadomościami.

Od kilku dni mieszkańcy naszego regionu mogą na antenie Radia RDC słuchać trzech porannych serwisów wypełnionych wyłącznie lokalnymi wiadomościami.

Na razie rozszczepiony program lokalny Radia RDC (dawniej Radia dla Ciebie) to tylko trzy serwisy poranne trwające po trzy minuty i 15 sekund każdy. Słuchać ich można od poniedziałku do piątku o 6.30, 7.30 i 8.30.

Lokalne płockie wiadomości prezentowane są przez Katarzynę Piórkowską i Agnieszkę Pazdecką-Maruszak. – Dziewczyny mają być dla ludzi z Płocka i okolicy jak „lekarze pierwszego kontaktu” – mówiła redaktor naczelna Radio RDC na śniadaniu prasowym, podczas którego władze mazowieckiego regionalnego radia publicznego opowiadały o planach związanych z rozszczepieniem programów w Płocku i Siedlcach. – Jeśli ktoś będzie miał jakiś problem i zechce zwrócić się do naszego radia z prośbą o jego rozwiązanie, najpierw będzie musiał zgłosić to Kasi lub Agnieszce.

Na niedzielę 9 czerwca planowane jest zorganizowanie w Płocku Studia Otwartego. Między 12 a 14 Anna Matusiak poprowadzi audycję „Gwiazdy świecą także w południe”.

Ewa Wanat przyznała, że sytuacja Radia RDC jest specyficzna w porównaniu z lokalnymi rozgłośniami Polskiego Radia. Wszędzie bowiem stolica województwa jest traktowana jako najważniejsze miasto w regionie. Na Mazowszu Warszawa wciąż bardziej postrzegana jest jako stolica kraju, a nie tylko województwa. Sami warszawianie z kolei uważają, że skoro mieszkają w stolicy Polski, to region, w którym żyją, nie ma dla nich zbyt wielkiego znaczenia.

Jedna z najważniejszych informacji przekazanych podczas śniadania prasowego dotyczyła planów związanych z dalszym rozszczepianiem programu Radia RDC. Prawdopodobnie już od września Płock zyska nadawany raz w tygodniu trzygodzinny program. O jego zawartości decydować będą korespondentki – Katarzyna Piórkowska i Agnieszka Maruszak.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE