Reklama

Będzie nowe Tesco czynne całą dobę [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowe Tesco czynne całą dobę [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Najprawdopodobniej w przyszłym roku na tyłach starostwa powiatowego stanie nowy hipermarket Tesco. Ma być czynny całą dobę.

Najprawdopodobniej w przyszłym roku na tyłach starostwa powiatowego stanie nowy hipermarket Tesco. Ma być czynny całą dobę.

Pozwolenie na budowę sporego, bo liczącego ok. 7 tys. m kw. hipermarketu, płocka firma projektowa Budoplan Józefa Krawczyka otrzymała już w ubiegłym roku. Wydanie tego dokumentu oznacza, że dosłownie w każde chwili inwestor może zacząć budowę nowego obiektu na terenie między Bielską a Przemysłową.

Ale inwestorowi, czyli gliwickiemu deweloperowi P.A. Nova nie bardzo się najwyraźniej śpieszy, bo
raczej na pewno budowa nie ruszy w tym roku. - To raczej odległa przyszłość - przyznaje Jacek Tajster, dyrektor do spraw inwestycji w spółce. - Najprawdopodobniej obiekt powstanie pod koniec przyszłego roku.

P.A. Nova ma na koncie kilkadziesiąt obiektów w całej Polsce, w tym kilkanaście sklepów Tesco, które następnie sprzedała sieciówce. Hipermarket w Płocku ma być kolejnym sklepem w dorobku spółki. Jak mówi Jacek Tajster, prawdopodobnie będzie to sklep czynny całą dobę. -  W obiekcie o takim standardzie zatrudnionych jest około 100 osób - mówi Jacek Tajster.

To, kiedy dokładnie na tyłach starostwa stanie Tesco, będzie zależało oczywiście od tego, czy będą pieniądze. Jak mówi dyrektor w spółce, koszt wybudowania tego typu obiektów to ok. 20 mln zł.

Tesco ma w Polsce ok. 450 sklepów - od małych osiedlowych supermarketów po hipermarkety o powierzchni ok. 12 tys. m kw.  W Płocku jest jeden sklep tej brytyjskiej sieci - vis a vis dworca, jest czynny całą dobę 7 dni w tygodniu.

Czy powstanie hipermarketu będzie konkurencją dla najdłużej działającego w Płocku i największego w tej chwili sklepu, czyli Auchan? Gdyby faktycznie otwarto nowy całodobowy hipermarket, to raczej tak, zwłaszcza dla mieszkańców osiedli oddalonych od Podolszyc. Wielu płocczan trzyma kciuki za powstanie konkurencji z prawdziwego zdarzenia, licząc, że gdy taka się pojawi Auchan zacznie inwestować w infrastrukturę drogową. Bo choć wizja wygodnego przechadzania się między przestronnymi regałami jest dla klientów kusząca, to wizja stania w ogromnej kolejce do wąskiego wyjazdu z parkingu - już nie.
Czytaj też: Rewolucja przy Auchan. Wiadukt z rondem?

Fot. Portal Płock


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE