Reklama

Będzie nowe rondo w centrum. Wkrótce rusza przebudowa

Opublikowano:
Autor:

Będzie nowe rondo w centrum. Wkrótce rusza przebudowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łącznik z ul. 3 Maja do Al. Jachowicza wraz ze skrzyżowaniem z ul. 3 Maja w formie ronda - to część inwestycji, którą planuje ratusz. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg.

Łącznik z ul. 3 Maja do Al. Jachowicza wraz ze skrzyżowaniem z ul. 3 Maja w formie ronda - to część inwestycji, którą planuje ratusz. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg.

- Miasto już parę lat temu kupiło działkę, na której aktualnie rozpada się budynek mieszkalny, zlokalizowany przy ul. 3 Maja 13, mając w planach przebudowę drogi. Chciałbym wiedzieć, kiedy ta inwestycja ruszy? - zwrócił się do nas Czytelnik.

O sprawę pytamy ratusz. Okazuje się, że budowa łącznika powiązana jest z większą inwestycją, która planowo ruszy na dniach.

- Budowa łącznika wkrótce się zacznie - informuje Hubert Woźniak z Zespołu Współpracy z Mediami UMP. -  Inwestycja ta jest dużo większym przedsięwzięciem niż wykonanie drogi między al. Jachowicza a ul. 3 Maja. Będzie polegała na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową w ul. 3 Maja (na odcinku od ul. 1 Maja do skrzyżowania z planowanym łącznikiem) oraz przebudowie kanalizacji sanitarnej i wodociągu w ul. Pięknej. Przy tej okazji wspomniane ulice zostaną odnowione - otrzymają nową nawierzchnię, chodniki, a także oświetlenie.

Przedsięwzięcie to poprowadzą Wodociągi Płockie w porozumieniu z Miejskim Zarządem Dróg. Zarządzenie o przekazaniu Wodociągom Płockim tego zadania prezydent Płocka Andrzej Nowakowski podpisał w styczniu tego roku.

- Spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach spółka ogłosi przetarg i zacznie szukać wykonawcy - twierdzi Hubert Woźniak. - Plan zakłada, że ulice będą gotowe w tym roku. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE