Reklama

Będzie kolejny łącznik z Jachowicza?

Opublikowano:
Autor:

Będzie kolejny łącznik z Jachowicza? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił przetarg na projekt przebicia z Jachowicza z 3 Maja - wzdłuż ulicy 11 Listopada.

Ratusz ogłosił przetarg na projekt przebicia z Jachowicza z 3 Maja - wzdłuż ulicy 11 Listopada.

Przebitka z 3 Maja do równoległej Jachowicza na pewno przyda się wielu kierowcom. Teraz, aby dojechać np. z ronda Romana Dmowskiego ulicą 11 Listopada powiedzmy do Jagiellonki, trzeba skręcić w Jachowicza, potem zawrócić na tej ulicy i dopiero skręcić w Piękną. Pal sześć, jeśli jedziemy późnym popołudniem albo wieczorem - wtedy nie ma problemu. Ale już w godzinach szczytu to już droga przez mękę.

Dlatego Ratusz chce poprowadzić dalej nitkę 11 Listopada tak, by przebić się z 3 Maja do Alej. Fragment ulicy 11 Listopada, który trzeba wybudować, liczy ok. 45 m. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji tej inwestycji. Wykonawca, który zaproponuje najniższą cenę i wygra przetarg, będzie musiał zaprojektować nowy łącznik, razem z chodnikami, miejscami postojowymi, oświetleniem i całą infrastrukturą techniczną do 30 września br. Otwarcie kopert zaplanowano na 14 marca. W tym roku zarezerwowano pieniądze tylko na projekt i kosztorys, realizacja inwestycji w kolejnych latach będzie oczywiście uzależniona od tego, czy znajdą się na nią pieniądze.

Jak już pisaliśmy, skrzyżowania Jachowicza z 11 Listopada zostało w ub. roku przebudowane jako jedno z czterech modernizowanych skrzyżowań w Alejach.

Fot. UMP

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE