Reklama

Będzie kolejny budynek przy stadionie

Opublikowano:
Autor:

Będzie kolejny budynek przy stadionie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił przetarg na budowę hali nad kortami tenisowymi na stadionie Kazimierza Górskiego. Gdy powstanie, w Płocku wreszcie będzie można grać w tenisa przez cały rok.

Ratusz ogłosił przetarg na budowę hali nad kortami tenisowymi na stadionie Kazimierza Górskiego. Gdy powstanie, w Płocku wreszcie będzie można grać w tenisa przez cały rok.

Nowa nawierzchnia ze sztuczną trawą pojawiła się w miejsce trzech asfaltowych kortów na już dwa lata temu (na pozostałych trzech kortach jest mączka ceglana). Wówczas miasto wydało na ten cel ponad 267 tys. zł, ale od razu było wiadomo, że to tylko początek - nie tylko członkom stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa, który jest głównym użytkownikiem kortów na stadionie, ale i wszystkim tenisistom z Płocka marzyła się hala z prawdziwego zdarzenia, w której dzięki zadaszeniu, odpowiedniemu oświetleniu i dociepleniu będzie można grać przez cały rok. O takiej potrzebie mówi się od lat, wymieniane były różne lokalizacje na kompleks kortów - między innymi Nowe Gulczewo w Słupnie czy rozległy teren przy górce saneczkowej między Podolszycami a Zielonym Jarem. Stanęło na stadionie Górskiego.

Ale do tej pory hala nie powstała, mimo podejść do projektu. Teraz Ratusz  ogłosił kolejny przetarg  - na całą dokumentację projektowo-kosztorysową (ze zmianami w dotąd istniejącej, która powstała dwa lata temu, m.in. w zakresie kotłowni i centralnego ogrzewania) oraz budowę budynku ogrzewanej hali nad kortami o nawierzchni ze sztucznej trawy.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał czas do 29 maja przyszłego roku na opracowanie pełnej dokumentacji, a do 30 września 2015 ma już wybudować nową halę.

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE