Reklama

Będzie debata jedynek do europarlamentu

Opublikowano:
Autor:

Będzie debata jedynek do europarlamentu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka Loża Business Centre oraz Tygodnik Płocki organizują debatę kandydatów do europarlamentu. Na razie udział w debacie zapowiedziało siedmioro jedynek. Zobaczcie, na jakie pytania będą musieli odpowiedzieć.

Płocka Loża Business Centre oraz Tygodnik Płocki organizują debatę kandydatów do europarlamentu. Na razie udział w debacie zapowiedziało siedmioro jedynek. Zobaczcie, na jakie pytania będą musieli odpowiedzieć.

Wybory do parlamentu europejskiego zbliżają się wielkimi krokami, listy większości partii są znane od ładnych kliku tygodni. Dlatego debatę zaplanowano już na najbliższy piątek. W Muzeum Mazowieckim zobaczymy kandydatów siedmiu partii. Obok polityków dobrze znanych z podobnych dyskusji z racji startowania z pierwszych miejsc również w wyborach parlamentarnych, czyli  Julii Pitery z PO i Wojciecha Jasińskiego z PiS, w debacie maja wziąć udział również Anna Kalata startująca z list SLD- UP,  Andrzej Celiński, czyli jedynka na liście Europy Plus Twój Ruch, a także Marek Czarnecki z partii Polska Razem  Jarosława Gowina oraz Ludwik Dorn - Solidarna Polska. Cały czas nie wiadomo jeszcze, kto weźmie udział w debacie ze strony PSL - czy będzie to Jarosław Kalinowski, czy Adam Struzik.

Jak zapowiadają organizatorzy, politycy będą dyskutować na temat siedmiu zagadnień. Oto one:

- Kwestia  zamiany przez Polskę złotego na euro,
- Wizja Unii Europejskiej w roku 2020,
- Problem nadmiernego biurokratyzmu i wydłużającego się czasu na podejmowanie decyzji w strukturach Unii,
- Wspólna polityka energetyczna w krajach Unii,
- Patriotyzm gospodarczy a zasady wolnej konkurencji,
- Główne zadanie UE w  latach 2014-2020,
-  Umowa handlowa UE-USA i jej znaczenie dla polskiej gospodarki.

Ale spokojnie, nie musimy się obwiać niekończących się wywodów -  kandydaci będą losować jedno z siedmiu  zagadnień i będą mogli mówić o nim, w dodatku tylko przez 5 minut. Potem pozostali kandydaci będą mieli po jednej minucie na ustosunkowanie się do danej  kwestii. Ostatnia minuta będzie znów należała do referującego dane zagadnienie, by mógł odnieść się do ewentualnych uwag swoich rywali. Dyskusję poprowadzą Tomasz Szczęsny - sekretarz Loży Płockiej BCC oraz Tomasz  Szatkowski - redaktor naczelny "Tygodnika Płockiego.

Debacie przysłuchiwać się będzie ok. 100 osób - przedsiębiorcy, rektorzy uczelni, dyrektorzy szkół, samorządowcy, przedstawiciele  organizacji pozarządowych itd. Będzie też dostępna relacja internetowa na stronie tygodnika: www.tp.com.pl

Starcie jedynek zaplanowano na najbliższy piątek, 11 kwietnia o  godz. 13.00 w Muzeum Mazowieckim w Płocku.

Fot. UMP

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE